Další, prosím! Suverénní Neratovice smázly i Ostrou

Ostrá /FOTOGALERIE/ – Forma jako hrom! Fotbalové Neratovice mají za sebou třetí kolo divizní soutěže. A znovu slaví výhru, s nečekaným přehledem FK porazil Ostrou 3:1. Svěřenci trenéra Tomáše Staňka jsou tak společně s Kladnem a bez jediné ztráty na čele soutěže.

27.8.2017

Z divizního fotbalového utkání Ostrá - Neratovice/Byškovice (1:3)Foto: Deník/Vladimír Malinovský

Už v první minutě utkání zmrazil domácí hráče i fanoušky Václav Vorasický, který si narazil s Ďurindou a bezchybnou střelou otevřel gólový účet.

Omámený soupeř dlouho hledal cestu přes obranu Neratovic, vyrovnání se Ostrá dočkala s velkým štěstím v devatenácté minutě. Pokus Ondřeje Bejbla si totiž hostující obrana nešťastně srazila do vlastní sítě, gólman Švejda neměl v protipohybu žádnou šanci.

Oba celky hrozily ve zbytku první půle především ze standardních situací, vyloženou „gólovku“ už si ale ani jeden tým v úvodní pětačtyřicetiminutovce nevytvořil.

Po přestávce hra probíhala zcela v režii hostů. Ostrá přestala rychlým přechodům do útoku stíhat, ve slibné příležitosti se objevil Ďurinda. Ten však se zakončením zaváhal, domácí obrana hasila za pět minut dvanáct. Na další akci už ale byla krátká - z hranice malého vápna se prosadil agresivní Kozák.

Stejný hráč měl prsty i při třetí brance Neratovic, vlastní gól si dal Scharf právě po ataku neratovického ostrostřelce. To byl poslední hřebík do rakve, Ostrá se ke konci zmohla jen na jednu šanci, se kterou si poradil spolehlivě chytající Švejda.

„Očekávali jsme hodně těžký zápas a také to tak bylo. Sice se nám podařil start, ale poté nás Ostrá přehrávala a byla lepší. O přestávce jsme trochu zvýšili hlas, řekli si pár věcí a druhý poločas už dopadl na výbornou. Kluci lépe kombinovali, přestali kupit chyby a nakonec se jim podařilo dát dva góly a rozhodnout. Tým musím pochválit za důraz. Vezeme tři body od soupeře, který je doma až tak často nedává,“ zhodnotil zápas Tomáš Staněk, trenér Neratovic.

Parta kolem Andreje Ďurindy navázala na úvodní dvě výhry a s devíti body je společně s Kladnem na prvních dvou místech tabulky.

Ostrá – Neratovice 1:3 (1:1). Branky: 19. Bejbl – 1. Vorasický, 69. Kozák, 74. Scharf vlastní. ŽK: 1:5. Rozhodčí: Mrkáček – Řeháček, Šťastný. Diváci: 220.
Neratovice: Švejda - Pajkrt, Chlumecký, Šulc, Rejman (80. Barták) – Ďurinda (89. Moravec), Weiner (31. Hrdý), Regner (90. Tláskal), Vorasický – Kozák, Škarecký (91. Novák).

Autor: Jan Pechánek

27.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nelahozeves v derby porazila Vojkovice, tři body Dynamu vystřelil Kobera.

Výsledkový servis: Záryby obraly favorita

Po hodině a půl, kdy lidé po celém okrese vhazovali do uren svoje hlasy, mělo například v Jeviněvsi odvoleno 24 voličů ze 172 možných. Přitom právě Jeviněves byla v předminulých volbách obec s největší volební účastí na celém Mělnicku.
32

KRÁTCE: Vysoká účast byla překvapením

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Mělnicku

Mělnicko - Přinášíme vám fotografie z druhého volebního dne do poslanecké sněmovny.

Voliči čekali na otevření volebních místností už čtvrt hodiny předem

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Voliči na Mělnicku netrpělivě čekají na výsledky letošních voleb s nadějí, že jim tentokrát zajistí poslance, pocházejícího přímo z jejich regionu. Při posledních volbách v roce 2013 totiž postrádalo právě Mělnicko domácího zástupce dolní komory parlamentu.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.