Na přelomu července a srpna odcestovala výprava čtyř fotbalových týmů žákyň do Dánska na mezinárodní turnaj Vildbjerg Cup 2008.

Pod hlavičkou FC Mělník a OFS Mělník hráčky reprezentovaly náš region v kategoriích U10, U12, U14 a U15. O jedinečnosti turnaje svědčí účast 612 týmů z deseti zemí! Vildbjerg Cup je jeden z největších evropských turnajů amatérských mládežnických mužstev. Rozsáhlý komplex 31 travnatých hřišť je využíván jen jednou v roce k tomuto turnaji.

Děvčata po příjezdu do Dánska navštívila vyhlášený Legoland. Na vlastní kůži si mohla vyzkoušet atraktivní prostředí zábavního parku a plná skvělých zážitků se přesunula do místa konání mistrovství.

Další den už patřil fotbalu. Po ranním budíčku následovala rozcvička a lehká snídaně. Dopolední trénink osvěžil fotbalové dovednosti a následovala příprava na zahajovací ceremoniál. Slavnostního průvodu městem za účasti mažoretek se zúčastnilo 8500 hráčů a hráček. Tato masa sportovců nastoupila na hlavní hřiště a mistrovství mohlo být zahájeno.

Výběr U10
Nejmladší hráčky v kategorii U10 v základní skupině s přehledem zvítězily ve čtyřech zápasech 8:0, 5:1, 2:0 a 2:1 a z 1. místa postoupily do čtvrtfinále. Ve vyřazovacím klání nastoupily proti FC Køge Pige (pozdější vítěz kategorie U10). Na mělnických hráčkách se projevila únava z předchozích utkání. Přesto dokázaly ze stavu 0:2 snížit a stále dobývaly soupeřovu svatyni. Bohužel čas byl proti nim a s konečným výsledkem 1:2 se ve čtvrtfinále nejmladší fotbalistky s turnajem rozloučily.

Sestava U10: Kameníčková, Kopřivová, Nováková, Bardová, Malá, Mášová, Mikošková, Drienovská, Poborská, Kostková.
Branky: Mikošková 8, Malá 5, Mášová 2, Bardová 1, Kopřivová 1.

Výběr U12
Žákyně v kategorii U12 byly zařazeny do I. výkonnostní skupiny. Mělnické žákyně ve svém prvním vystoupení hraném už od 8 hodin nastoupily proti soupeřkám z Munkebo BK (pozdější vítěz této kategorie), který si hladce poradil se Skive IK 9:0.

V úvodním zápase se postupně formovala ideální sestava mělnického týmu. Ve vyrovnaném zápase se hrálo převážně na polovině soupeřek, nakonec ale Mělník po dvou chybách v obraně prohrál 2:0.

Ve druhém zápase proti celku Team Viborg/HIF se po dramatickém boji rodily šance na obou stranách a na konto si Češky připsaly první bod za remízu 0:0.

Ve třetím utkání hraném ve večerních hodinách byly již mělnické hráčky dobře rozehrané a soupeřky z týmu Aars IK s přehledem porazily 2:0.

Čtvrtý zápas ve skupině s týmem Skive IK po výrazné převaze mělnického týmu skončil 2:1 v jeho prospěch.

V konečném účtování chyběl pouhý bod k postupu do finálové časti Vildbjerg Cupu.

Přesto se kvalifikovaly ze třetího místa do turnaje Dominus Cup 2008.
V nadstavbovém turnaji sehrály mělnické dívky dva zápasy. První s domácím týmem Vildbjerg SF, ve kterém prohrávaly po přísné penaltě 0:1. Bojovným výkonem v bouřlivé atmosféře před domácím publikem otočily góly Janštové a Jablončíkové na konečných 2:1 a postoupily do finále tohoto turnaje .

Ve finále děvčata nastoupila proti týmu OB a po řadě neproměněných šancí vyhrála 2:0. Vítězstvím si zajistila prvenství v turnaji Dominus cup 2008 v kategorii U12.

Sestava U12: Hoppeová, Filová, Sailerová, Bardová, Jablončíková, Dlouhá, Janštová, Kováčová, Kaluhová, Linhartová.
Branky: Bardová 3, Jablončíková 2, Janštová 2, Sailerová 1.

Výběr U14
Starší žákyně FC Mělník v kategorii U14 po zápasech v základní skupině s výsledky 0:1, 4:0 a 4:0 postoupily z druhého místa do čtvrtfinále.
Po nerozhodném výsledku 0:0 s IF Løgstør všichni očekávali zahrávání pokutových kopů. O postupujícím do semifinále však rozhodlo nevšední pravidlo o větším počtu rozehraných rohů. Přestože hráčky byly přesvědčeny, že rozehrávaly stejný počet rohů jako soupeřky, rozhodčí po konzultaci s domácím trenérem rozhodl o vítězství soupeřek v poměru 3:2 na rohy.

Když ani protest u hlavního organizátora mítinku nepomohl, bylo na trenérovi Zeidlerovi, aby utěšil hráčky nad následným zklamáním a pocitem křivdy.
Trenér Miroslav Zeidler uvedl: „Děkuji všem hráčkám za vynikající výkony. Holky šly do zápasů s vervou a velkým odhodláním vyhrávat. Chvílemi nechávaly na trávníku svou duši. Skvěle předvedly, že i v Čechách holky umí hrát fotbal.“

Sestava U14: Grégrová, Švancarová, Hyťhová, Vedralová, Jindráčkvá, Zeidlerová, Šímová, Vacková.

Výběr U15
Tým nejstarších dívek byl zařazen do mezinárodní skupiny U15. V základní skupině po těžkých zápasech s dánským Stavangerem (3:1), švédským BK Derby (1:0) a dánským LKB Gistrup (1:1) měl zajištěn postup do semifinále z prvního místa se ziskem sedmi bodů.

Semifinále začalo pro juniorky výborně. V 5. minutě se ujaly vedení nad finským Esbo Booklubb. Soupeřky přidaly na aktivitě a rychlými brejky otočily vývoj zápase a přehrály český tým 4:1.

V utkání o 3.místo mělnické fotbalistky odehrály odvetu s BK Derby. Vyrovnané utkání ze základní skupiny se opakovalo i v boji o bronzové medaile. Úvodní branka Procházkové dávala naději k zisku bronzových medailí. Švédky však dokázaly otočit na 1:2. Poslední slovo měla ale Jana Marková, když vyrovnala na konečných 2:2. O bronzové medaili rozhodlo opět pravidlo více rozehrávaných rohů. Bohužel švédské soupeřky zahrály o dva rohy více a mohly se radovat ze třetího místa.

Výsledky U15

Skupina A
Mělník - Stavanger IF (Norsko) 3:1 (2:0).
Branky: Marková 2, Komárková.
BK Derby (Švédsko) - Mělník 0:1 (0:0).
Branka: Komárková.
LKB Gistrup (Dánsko) - Mělník 1:1 (1:0).
Branka: Marková.

Pořadí:
1. Mělník 7, 2. BK Derby 4, 3. LKB Gistrup 3, 4.Stavanger IF 1.

Semifinále :
Mělník - Esbo Booklubb (Finsko) 1:4 (1:2).
Abyhoj IF (Dánsko) - BK Derby (Švédsko) 1:0 (1:0).

O 3. místo:
Mělník - BK Derby (Švédsko) 2:2 (1:2) , na rohy 1:3.
Branky: Procházková, Marková.

Finále:
Esbo Booklubb (Finsko) - Abyhoj IF (Dánsko) 1:0 (1:0).

Konečné pořadí:
1. Esbo Booklub (Finsko)
2. Abyhoj IF (Dánsko)
3. BK Derby (Švédsko)
4. FC Beck Mělník (ČR)
5. LKB Gistrup (Dánsko)
6. IFK Skidar (Norsko)
7. Stavanger IF (Norsko)
8. Sportclub Uetze e.V. (Island)

Úspěšný zájezd zhodnotil předseda FC Beck Mělník Stanislav Barda: „Účinkování mělnické výpravy lze hodnotit jako úspěšné. Všechny týmy v základních skupinách uspěly a postoupily do závěrečných utkání. Bohužel potřebné štěstí nebylo k děvčatům příliš nakloněno a k medailovým pozicím chyběl vždy jen krůček. Je potěšující, že fotbalová úroveň našich týmů je srovnatelná s výkonností severských klubů. Holky získaly další fotbalové zkušenosti a odvezly si nespočet sportovních zážitků. Velký podíl na tomto výsledku měl i doprovodný tým rodičů a trenérů, který zajišťoval hladký pobyt v průběhu celého turnaje.“