Minulou sobotu měli všichni příznivci kulatého míče v Řepíně důvod k oslavám. Po celý den se hrála různá přátelská utkání, večer byl zadán veselici. Místní fotbalový klub slavil 40. výročí organizované kopané v Řepíně. Největší dárek ale přišel až v týdnu poté, když AFK Hořín vzhledem k tragickému konci svého prezidenta oznámil, že se odhlašuje z krajských soutěží. Na uvolněné místo má nárok, jako druhý nejlepší v okresním přeboru, právě Řepín.

Fotbalové začátky
První zmínka o fotbale v Řepíně pochází kolem roku 1935, kdy bratři Bláhové zorganizovali několik přátelských zápasů. Vždy to byla slavnostní událost, kdy se mužstva převlékala v hospodě u Vajsů a pak za doprovodu kapely prošla obcí na připravené hřiště, což byla upravená louka pronajatá v dolní vsi od mistra řeznického a velkého fandy fotbalu Václava Vyrta.

Na podzim roku 1965 začíná velká fotbalová aktivita okolo velkého fotbalového nadšence Jindřicha Brusmana. Po dohodě se zemědělským družstvem byl vyčleněn pozemek „Na kamínku“, kde se vytvořilo provozní hřiště, které se přes zimu urovnalo a na jaře oselo trávou. Rok 1966 je historický zlomem fotbalového dění na Řepíně, kdy se družstvo mužů poprvé přihlásilo do soutěže. Členové výboru byli v té době Jiří Brusman (předseda), Jar. Vehle st. (pokladník), Josef Pěnička, Václav Žára, Miroslav Řezníček (členové).

Postup do přeboru
V roce 1989 se stal novým předsedou fotbalového klubu Vladimír John. Novým trenérem Václav Dvořák ml. Od roku 1992 pořádá klub pravidelně memoriál Jindřicha Brusmana. V soutěžním ročníku 1992/93 poprvé v historii vybojovali hráči Řepína postup do nejvyšší okresní soutěže. V nepovedené sezoně 1995/96 sice mužstvo sestoupilo, ale hned po roce se podařil návrat. V okresním přeboru účinkovalo mužstvo až do minulého ročníku.

Nové zázemí
V roce 2005 už zahájili řepínští fotbalisté jarní sezonu na nově upraveném hřišti, vedle kterého vznikl další travnatý tréninkový prostor. Kolem hřiště byla vysázena řada tújí, které chrání hřiště před větrem a rekonstrukcí prošly i kabiny. O rok později pak byla provedena regenerace travnaté plochy včetně vybudování nových střídaček a zábradlí.

Velké úkoly před novým vedením
V loňském roce byl zvolen nový výbor ve složení Milan Vaněček (předseda), Jaroslav Urbánek (místopředseda), Jiří Salač (hospodář), Jitka Štrombachová (pokladní), Václav Horník (sekretář) a Jiří Prejza a Libor Němeček (členové).

Řepínské fotbalisty čeká ještě mnoho práce. Je třeba zajistit zalévání hřiště z nového zdroje, dokončit osvětlení tréninkové plochy, osadit sedačky na střídačkách a v neposlední řadě vybudovat klubovnu. A ve sportovní oblasti je to především udržení se v dodatečně přidělené krajské soutěži a zlepšení práce s mládeží.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří přispívají k rozvoji klubu vylepšováním zázemí pro hráče, pro diváky a celého sportovního areálu. Přeji celému fotbalovému klubu mnoho úspěšných let, hráčům i funkcionářům hodně zdraví a radosti ze sportovních úspěchů a hodně výborných fanoušků,“ ukončil řepínské fotbalové slavnosti předseda klubu Milan Vaněček.