Samotnému utkání předcházela gratulace vojkovickému náhradnímu brankáři Pavlu Heimrathovi k padesátým narozeninám a s trochou nadsázky se dá napsat, že slavnostní okamžik byl mnohem zajímavější, než prvních dvacet minut utkání.

Oba soupeři sice začali zostra, zápasu od úvodního hvizdu nechyběly tvrdé zákroky na hraně pravidel, šancí ale viděl solidně zaplněný vojkovický areál minimum. V úvodní pětačtyřicetiminutovce tak stála za zmínku jen dobře zahraná standardní situace hostů, kterou na poslední chvíli hasila domácí obrana a v úplném konci první půle hlavička vojkovického Patrika Krále. Šikovně trefený míč však mířil mimo branku Zavadila.

Sudí Ondřej Bekešský měl nejen během úvodní části souboje hodně napilno, často musel chladit nabroušené hráče z obou stran, hlavně Dynamo předvádělo hodně agresivní hru, ale v mezích pravidel.

„Agresivita k fotbalu zkrátka patří. S brutalitou to nemělo nic společného, nebyly tam žádné zákeřné fauly. Celou první půli jsme ale nehráli dobře. Přizpůsobili jsme se hře Vojkovic, neběhali, a proto jsme na sebe v kabině trošku zařvali a řekli si, že takhle teda rozhodně ne,“ zhodnotil první část zápasu kouč Dynama Daniel Kaplan.

Do druhého poločasu vstoupila o něco lépe právě Nelahozeves. Domácí obrana se dlouho nemohla ze spárů modrobílého medvěda dostat a odolávala až do jednašedesáté minuty. V tu dobu totiž přišel rozhodující moment celého utkání, kapitán Dynama Pavel Kobera na hraně ofsajdu skluzem dotlačil střílenou přihrávku svého spoluhráče do sítě. 

O pár chvil později se Nelahozeves dožadovala pokutového kopu, mladý vojkovický brankář Heimrath vyběhl pro míč a rukou škrtnul hostujícího útočníka o nohu a ten se skácel k zemi. O nepovolený faul se jednalo, domácí forvard ale pádu výrazně přidal a klidný sudí Bekešský nechal hru i z tohoto důvodu pokračovat.

Vojkovice se v samotném konci základní hrací doby přesunuly před šestnáctku svého soka, na defenzivu Dynama doléhaly, do gólové šance už se ale tým nedostal a o vítězství Nelahozevsi tak rozhodla jediná branka.

Hosté po vynucené týdenní pauze, kdy jim nepřijel soupeř z Tišic, zabrali a v derby porazili nováčka soutěže. Ten se prezentuje velmi dobrou hrou, není do počtu a toho si byl vědom i kouč Dynama Daniel Kaplan: „My strašně dlouho nevyhráli venku a tady to bylo moc těžké. Když odněkud přivezete body, je to vždycky super. Kluky musím pochválit, dnes to ani jinak nejde.“ 

Vojkovice naopak nedokázaly navázat na povedené vítězství z minulého týdne, doma mužstvo prohrálo poprvé v sezoně. „Čekal nás náročný souboj proti zkušenému soupeři a říkám upřímně, že by pro nás byla úspěch bezbranková remíza. Počítali jsme s vypjatými okamžiky, tyto derby ani nejsou o fotbale, je to zkrátka boj. Mrzí nás, že jsme doma prohráli, rozhodla jediná chyba a s tím bohužel nic neuděláme, musíme jet dál. Dnešek ale nic nemění na tom, že jsme se startem spokojení a podobně vyhrocené utkání nás čeká i za týden v Lužci,“ popsal střetnutí ze svého pohledu vojkovický trenér Josef Košťál.

SK Vojkovice – Dynamo Nelahozeves 0:1 (0:0). Branka: 61. Kobera. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Bekešský – Flgr, Nágl. Diváci: 120.