Velký Borek – Už podesáté byl v sobotu předán putovní pohár v Memoriálu Rosti Šťastného. Fotbalový turnaj letos ovládl Vozáb Team.
Memoriál vznikl před deseti lety na počest hráče velkoboreckého B týmu, který tragicky zahynul při automobilové nehodě v lednu roku 2007. Putovní pohár do turnaje věnovali jeho rodiče.
Do bojů zasáhlo letos už jen pět družstev – Chudák Hoky, Vozáb Team, Maršouni, Růžoví delfínci a Vibracoustic. V prvním ročníku se zúčastnilo devět mužstev, ve druhém ročníku deset a ve třetím jich bylo už dokonce čtrnáct. Rekordní počet účastníků bylo v pátém ročníku, kdy se přihlásilo sedmnáct týmů. „Vždy to byl svátek malé kopané týden po závěrečných mistrovských utkáních. Letos jsme 10. ročník chtěli udělat trochu lepší. Bohužel se přihlásilo nejméně týmů. Malá kopaná se za těch deset let rozmohla tak, že v náš termín bylo v okolí hned pět turnajů," uvedl hlavní organizátor memoriálu Jiří Buneš a právě on je zakladatelem malé kopané na Mělníku. „Už nejsem funkcionářem ve Velkém Borku, tak nevím, jestli po mě někdo převezme pořadatelství memoriálu. Snad to nebyl poslední ročník," dodal Buneš.
Ve velkém horku se hrálo systémem každý s každým dvakrát deset minut. V poli bylo pět hráčů a jeden brankář. Po základní hrací době zůstalo na posledním místě tabulky mužstvo Chudák Hoky. V semifinále se utkaly týmy Růžoví delfínci proti Maršounům a Vibracoustic proti Vozáb Teamu.
Z těchto duelů vyšla dvojice pro zápas o 3. – 4. místo Maršouni a Vibracoustic a o 1. – 2. místo se utkali Růžoví delfínci a Vozáb Team.
Finálové utkání doprovodila průtrž mračen, kdy musel být zápas na chvilku přerušen a o vítězi rozhodla jediná branka. Vozáb Team si tak převzal putovní pohár Rosti Šťastného.

Všichni vítězové deseti ročníků:

1. ročník 2007: Ekoplastik Kostelec
2. ročník 2008: Dynamo Střížovice
3. ročník 2009: Ekoplastik Kostelec
4. ročník 2010: Galacticos Velký Borek
5. ročník 2011: Bruna Mlazice. Ženské družstvo manželek a přítelkyň místních fotbalistů – Georgiho Andílci
6. ročník 2012: Inter club
7. ročník 2013: Sacra Fuckra. Ženy: Nebuželské Dračice
8. ročník 2014: Klub na hřišti
9. ročník 2015: All stars team
10. ročník 2016: Vozáb Team