V utkání, ve kterém už ani jednomu mužstvu o nic nešlo, se hrál bezstarostný, útočný fotbal.

Hosté překvapili domácí borce útočnou hrou a už po deseti minutách měl na noze tutovku Javorek, ale místo přihrávky na volné spoluhráče sobecky volil nepřesnou střelu. Snaha hostí však ale byla odměněna gólem v 19. minutě. Na střelu Vostrého z trestného kopu neměl hořínský gólman Votruba šanci. Závěrečných dvacet minut první půle ale patřilo domácím, kteří šňůrou čtyř gólů obrátili výsledek.

Ve 22. minutě dostal do ulice míč Macek, který si řítil zprava sám na gólmana Webera. Těsně před ním zasekl míč a ještě přihrál na zcela osamoceného Dolistu, který už prázdnou branku minout nemohl – 1:1.

Po půl hodině hry našel další z centrů výborného Macka před brankou nabíhajícího Kudelu a tomu stačilo jen nastavit nohu – 2:1. Třetí gól domácích přidal opět po přihrávce Macka důrazný Pichl a čtvrtý gól si dali hosté dokonce sami, když míč za záda vlastního gólmana umístil hlavou Širl. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale góly padaly jen do domácí sítě. Po hodině hry se ukázkovým „angličanem“ trefil Puchmajer a stejný hráč o pět minut později proměněnou penaltou pečetil konečný výsledek utkání.