Domácí už před začátkem utkání věděli, že vedoucí Lovosice klopýtly doma s posledními Louny, takže by jim případný úspěch s Rakovníkem zajistil pouze čtyřbodový odstup. Ale… „Už před utkáním jsem varoval, že to nebude nic jednoduchého," připomněl předzápasové vyjádření neratovický kouč Jan Studený.

S čtveřicí absentujících domácích marodů se nelze divit, že Neratovičtí se dlouhé minuty nedokázali prosadit přes umně vystavěný obranný val Rakovníka. Připočteme-li k tomu oboustranně velmi nepřesnou rozehrávku, nelze se divit, že úroveň hry byla pouze průměrná a skóre se kromě náznaků několika šancí neměnilo až do poslední čtvrthodinky.
Rozluštění bodové tajenky přinesla až 77. minuta, v níž Vorasický předvedl dokonalý průnik středem pole, ideální přihrávkou našel Rejmana, který přízemní střelou zajistil „tříbodový" gól.
„Výhra dnes byla docela těžká," přiznal po zápase Jan Studený, trenér Neratovic. „Hosté mají dobře poskládaný tým a několikrát nám docela nebezpečně zahrozili rychlými brejky. Ještě že máme v brance jistého Doležala…"
Hostující kouč Pavel Mareš litoval nevyužitých šancí. „Jinak to byl vyrovnaný zápas, v němž nebylo znát, že hraje druhý tým s nováčkem. Vzhledem k průběhu jsme mohli pomýšlet na víc. Kdybychom k utkání přistoupili s větší bojovností, mohli jsme uspět lépe."

Tříbodový přesčas Tomáše Petra

Vítězná euforie, s níž fotbalisté libišského Sokola proplouvají jarním kolem fotbalové divize, neskončila ani zápasem v Českém Brodě. Parta kolem manažera Jiřího Kabyla neponechala už do přestávky nic náhodě, když zodpovědnou obrannou hrou celého týmu nepustila domácí tým do vyložené šance.
A když po půlhodině hry Baratynskyy z trestného kopu vymetl pavučinky v Otáhalově šibenici, dýchalo se hostům ještě veseleji a na přestávku šli do kabin o jeden gól vpředu.
Nespokojený domácí kouč Zdeněk Šmejkal starší vyměnil do druhé půle hned trojici (!) hráčů. Český Brod měl sice optickou převahu, ale jeho vyložené šance stále nepřicházely, a tak Libiš měla prostor k rychlým brejkům.
V 64. minutě se po kontaktu s domácím Šmejkalem poroučel k zemi libišský gólman Jungr, který musel být s tržnou ranou na obličeji, což spravilo následných pět stehů, převezen do místní nemocnice.
Pět minut před koncem řádné hrací doby se Českobrodským přece jen podařilo vyrovnat, když Šmejkal dotlačil míč za záda střídajícího Gabriela. Krátce poté oznámili sudí osmiminutové nastavení.
„To byla ve mně malá dušička," přiznal se Jiří Kabyl. „Čekal jsem obrovský nápor Brodu, ale kluci nastavení zvládli na výbornou, hrálo se spíše na polovině domácích."
V sedmé minutě prodloužení přišel libišský „bonbónek". Po dlouhém autu Zuskina prodloužil Baratynskyy na Petra, jehož pohotová střela z otočky rozvlnila domácí síť vítězným gólem. Že to bylo v sedmé minutě nastaveného času, už nikdo z hostů neřešil…
„Znovu jsme prokázali velký fotbalový přehled," našel libišský manažer důvod překvapivé, ale zasloužené výhry. „Zodpovědně jsme bránili a navíc přidali potřebné góly. Těší mě, že jsme v tabulce přeskočili svého dnešního soupeře."
Za hodně smolný pro svůj tým označil zápas českobrodský kouč Zdeněk Šmejkal starší. „V posledních zápasech se nám bohužel nedaří tak, jak bychom si přáli. Štěstíčko, které nám přálo na podzim, se teď jaksi vytratilo. Nejenže nedáváme góly, ale navíc laciné dostáváme. Soupeř nás překvapil dobrou defenzivou, v níž nám ucpal veškeré skulinky, a pohotovým zakončením."

Český Brod – Libiš 1:2 (0:1)
Branky: 85. Šmejkal – 32. Baratynskyy, 97. Petr. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 5:5. Diváci: 158.
Libiš: Jungr (72. Gabriel) – Čadek (96. Prieložný), Kolísek, Zuskin, Houžvička – Dušek, Chlapec, Bezděk, Škoda – Baratynskyy, Petr.


Neratovice – Tn Rakovník 1:0 (0:0)
Branka: 77. Rejman. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 2:0. Diváci: 170.
Neratovice: Doležal – Vorasický (87. Dohnal), Jína, Šulc, Pajkrt – Rejman, Chládek, Radesta, Ptáček – Chrdle (75. Moravec), Palanský.
T. Rakovník: Zach – Bittengel, Vecka, Bredler, Vrána – Výborný (70. Gögh), Verner (80. Pidrman), Horník (46. Abrham), Kučera – Mařík (83. Máče), Bareš.

KAREL HORŇÁK