Jan Studený, ačkoli bydlí v Neratovicích, patří neodmyslitelně k hlavním postavám fotbalových Ovčár. I po třicítce si tento urostlý stoper plnými doušky užívá hráčskou kariéru, k níž si přibral spolu s Miroslavem Sankotem také „trenéřinu". A aby toho nebylo málo, už osm let se jako správce stará o to, aby ovčárský pažit byl v co nejlepším stavu. Přestávku při včerejším sekání zdejšího trávníku jsme využili k rozhovoru.

Jak byste hodnotil právě skončenou sezonu z ovčárského pohledu?
Myslím, že se hodnotí dobře, i když vždy to může být lepší. Po dlouhých letech ve vyšších soutěžích jsme se vrátili do krajského přeboru a nevěděli jsme, co od nové soutěže máme očekávat. Nakonec jsme obsadili druhé, postupové místo, takže s ní můžeme být spokojeni.

Přesto jste postup nakonec odmítli. Můžete objasnit důvody?
Když se na věc podíváme s odstupem, vedle financí to byla i skutečnost, že mnohým hráčům z našeho týmu je přes třicet let. Divizi jsme už hráli a myslím si, že pro nás v ní není o co stát. Než tam hrát třeba o záchranu, budeme raději hrát v přeboru o přední příčky.

Kdybyste měl zhodnotit celek Louňovic, vašeho největšího konkurenta v boji o přední příčky, co byste řekl?
Možná, že to bude znít ode mne překvapivě, ale myslím si, že v soutěži byli určitě lepší soupeři. Konečné umístění Louňovic neodpovídá jejich herní kvalitě, na vedoucí příčku podle mne rozhodně nepatřili. Záleží na tom, jak do divize posílí svůj kádr. Půjdou-li do vyšší soutěže se stejným týmem jako do přeboru, budou v ní mít velké problémy.

Můžete říci něco o letních pohybech v ovčárském kádru?
Hostování skončilo Dohnalovi a Šmidrkalovi, do Štětí jsme na hostování pustili Hyku. Z nových hráčů jsou u nás na zkoušku Dvorný z Pšovky, Volf z Vysoké a Kořínek z Dobrovice. V úterý by měl přijít také neratovický odchovanec Šmajda, který hrál na jaře v Lobkovicích. O tom, zda se tito hráči prosadí do našeho kádru, či se vrátí do svého klubu, je zatím předčasné hovořit. Nicméně, v hledáčku máme ještě několik dalších jmen.

Příprava na novou sezonu se tedy už rozběhla, že?
Jsme po dvou trénincích a jednom pohárovém utkání. První dvě setkání proběhla pouze v devíti lidech, neboť řada hráčů byla ještě na dovolené, z níž se vrátili v pátek.

Koho favorizujete jako své největší soupeře v nové sezoně?
Nevím, zda třeba Strašecí by se chtělo vrátit zpět do divize. Z loňských týmů na tom byl dobře třeba Tatran Rakovník či Benátky. Určitě zajímavá budou derby s Libiší a Čelákovicemi.

KAREL HORŇÁK