Téměř tři stovky diváků si našly cestu na libišský stadionek, aby sledovaly divizní derby, v němž domácí Libiš přivítala tým z nedalekých Neratovic. Oba celky okupují přední příčky ve skupině B, tedy pozice bez starostí, a tak se čekal hezký fotbalový zážitek.

Bohužel zůstalo jen u očekávání možná i proto, že oba soupeři postrádali několik zdravotně indisponovaných plejerů. Zatímco domácí měli uzdravující se marody jen na lavičce, hosté v zápase úplně postrádali Rejmana s Ptáčkem.
Zápas se tak stal nesmlouvavým bojem o každý metr trávníku. Hosté byli v úvodu častěji na míči, jenže pozorný obranný val domácích jim nedovolil dostat se do střeleckých příležitostí. Do vedení však šla překvapivě Libiš. V 11. minutě poslal Bezděk do pokutového území nadýchaný oblouček, na který naběhl nikým nehlídaný Baratynskyy a hlavou nedal Doležalovi pražádnou šanci.

Před koncem první půlhodiny byl dvakrát v akci libišský gólman Jungr. Nejprve efektně zlikvidoval hlavičku Pajkrta, vzápětí však nezkrotil dalekonosnou bombu, jejímž autorem byl Chrdle.

Hosté se pak zlobili na sudího Řeháčka, že následný kontakt Jungra s Radostou neposoudil jako penaltový.

Pokutový kop se ovšem pískal na druhé straně. Baratyskyy vyslal do úniku dlouhým pasem Duška, jehož následný střet s Doležalem posoudil sudí jako penaltový. Petr pak z pokutového kopu zvýšil na 2:0.
K prvnímu poločasu poznamenal libišský manažer Jiří Kabyl: „„Hráli jsme přesně to, co jsme hrát chtěli. Hlavně jsme byli střelecky velmi produktivní a soupeři, jemuž náš styl hry příliš nevyhovoval, jsme moc nedovolili."
Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Hosté byli na míči sice aktivnější, ale nedokázali si vypracovat dobré střelecké příležitosti, a tak se skóre nezměnilo až do konce utkání.

Domácí Jiří Kabyl po utkání řekl: „Vyhráli jsme zaslouženě po dobrém výkonu. Soupeř měl snad za celé utkání jedinou šanci a tu Jungr zlikvidoval. My jsme byli daleko nebezpečnější a dokázali jsme soupeři odskočit na dvoubrankový rozdíl, pak už o našem vítězství nebylo pochyb. Jsme spokojeni s výsledkem i způsobem hry, v derby jsme v tomto ročníku získali pět bodů, takže naše spokojenost je na místě. Jsem rád, že děláme výsledky i přes poměrně velké zdravotní problémy hráčského kádru. Za týden hrajeme v Lounech až v neděli, takže máme osm dnů na regeneraci.

Na otázku, jaký fakt rozhodl derby, odpověděl neratovický trenér Jan Studený: „Naše chyby, kterými jsme soupeře posadili do sedla. Při prvním gólu jsme neuhlídali Baratynského při standardce. Při našich šancích nebyl nikdo, kdo by dokázal míč uklidit do brány, nebo je zlikvidoval Jungr. Po přestávce domácí zahustili prostor, takže jsme hráli tak zvaně do plných. Bylo to těžké dobývání domácí tvrze, už to byla křeč. Libiš je zvyklá hrát ze zajištěné obrany na své dva hroty Petra a Baratynského."

KAREL HORŇÁK