Lužec / Sobotní fotbalový turnaj hejtmana Středočeského kraje v Lužci se stal kořistí mladších dorostenců VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem. Účastník divize ve finále podle očekávání rozcupoval jediný tým z okresního přeboru - FC Beck Mělník (10:0). Na třetím místě skončil domácí Lužec, až poslední pak vítěz jedné ze skupin středočeské I. A třídy – Čechie Kralupy.

Za předčasné finále byl později označen už první semifinálový duel mezi domácím Lužcem a Roudnicí. Hosté se brzy ujali dvoubrankového vedení. Ihned po změně stran se domácím povedlo snížit, ale hosté bleskově odpověděli. Lužec bojoval a povedlo se mu s vypětím všech sil díky dvěma gólům srovnat. O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Roudnice.

Ve druhém semifinále se představil mělnický Beck a kralupská Čechie, která se na turnaj dostavila bez několika svých opor, což se odrazilo na její hře. Kralupští dokázali dvakrát dotáhnout náskok soupeře, poslední slovo měl ale opět Beck a deset minut před koncem třetím gólem rozhodl.

Zápas poražených semifinalistů se od úvodních minut vyvíjel lépe pro Lužec, který dokázal do přestávky vstřelit dvě branky. Ve druhé části proměnili domácí zápas ve svou exhibici a přidali do sítě odevzdaných Kralup dalších šest branek. Čechie se v závěru dočkala alespoň čestného úspěchu.

Ve finále se zázrak nekonal. Podle předpokladů byl celý zápas plně v režii Roudnice, která působí o tři patra výš než její soupeř. Favorit po celou dobu předváděl atraktivní útočný fotbal. Nakonec se brankostroj zastavil na dvouciferné desítce.

Po finále přišlo na řadu slavnostní vyhlášení, ve kterém byla oceněna nejlepší mužstva i jednotlivci. Nejlepším hráčem byl zvolen kapitán vítězného mužstva Jan Böhm. Králem střelců se stal se čtyřmi zářezy roudnický Daniel Kiš. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Tomáš Prislupský z Lužce.

Polední přestávku, kterou dorostenecká mužstva využila k občerstvení a načerpání nových sil před závěrečnými boji o umístění, zpestřil přátelský zápas lužecké přípravky proti seskupení místních fotbalových nadšenců zvaným „Hrdlík stars“, který skončil vítězstvím pro domácí naděje v poměru 6:4.

Semifinále: Lužec – SOŠ a VOŠ Roudnice 3:4 pen. (0:2) Novák, Roučka z PK, F. Dobiášek – Štichhauer, J. Slavíček, Vokálek. Beck Mělník – Č. Kralupy 3:2 (1:1) Kutílek, Jan Douděra, Hanzlík – Polák, Kovář.
O třetí místo: Lužec – Č. Kralupy 8:1 (2:0) Novák 2, Vacek, Raichl, Roučka, Bodiš, Peluch, Miklušák – Polák.
Finále: SOŠ a VOŠ Roudnice – Beck Mělník 10:0 (5:0) Kiš 4, Prágl 2, Novotný 2, Potočný 2. Konečné pořadí: 1. SOŠ a VOŠ Roudnice, 2. Beck Mělník, 3. Lužec, 4. Č. Kralupy.

Martin Bouška