Oba celky by se s nimi samozřejmě rády rozloučily vítězně. Plný bodový zisk je nutností především pro Libiš, které nadále „teče do bot". Svěřenci trenéra Kabyla se pokusí proti už jistě sestupujícímu Vilémovu udržet alespoň nějakou šanci. „Budeme se prát. Jsme sice na sestupové pozici, a ani kdybychom dvakrát vyhráli, tak nám to ještě nemusí zaručit záchranu. Ale uděláme pro to všechno," uvedl Jiří Kabyl. Utkání se hraje nezvykle v neděli od 10.15 hodin.

Neratovičtí pak ve svém tradičním čase vyzvou nováčka soutěže Lovosice (9. příčka, na podzim 0:0). Tým z oblasti přímo zasažené povodní musel odložit středeční dohrávku s Českým Brodem. Do Neratovic se ale vydá. „Pojedeme asi, jak se říká, z voleje. Ne všichni hráči mají potřebné vybavení, některým zůstalo na stadionu v místech, kam se nemohou dostat. Naštěstí už nás čeká jen týden. Jak to bude dál, nedokážu odhadnout," řekl trenér Lovosic Antonín Marčaník.

Menší komplikace v přípravě přinesla velká voda také oběma celkům z Mělnicka. Nejen proto, že se areál Sokola Libiš stal jedním z non stop fungujících center poskytující azyl a zázemí záchranářům a lidem z povodňových oblastí, zrušil Jiří Kabyl úterní trénink: „Jednak jsme nechtěli toto centrum narušovat a pak byl také velký problém s dopravou. Po Praze nejezdilo metro, uzavřený byl most na Štěpáně. Jsou zkrátka důležitější věci než fotbal."

Úterní trénink odvolal také neratovický Jiří Kafka, jehož tým úspěšnou sezonu víceméně už jen dohrává. „Složitá by byla doprava kluků, kteří se učí v Praze, a také terén nebyl ideální. Na fotbal ale hlavně neměl nikdo myšlenky. Nemělo smysl trénovat," poznamenal Jiří Kafka.