Trávník jejich domácího hřiště je totiž zničený po nájezdu divokých prasat. „Hřiště nám navštívila prasátka. Skoro celou polovinu hrací plochy musíme srovnat a znovu dosít,“ vysvětlil sekretář oddílu Petr Jirec přeložení sobotního zápasu s Tuhaní do Mšena.

„Chtěli jsme si prohodit pořadatelství, ale bylo nám řečeno, že podle soutěžního řádu dvakrát v sezoně na hřišti soupeře hrát nemůžeme, tak jsme museli najít náhradní hřiště,“ popsal činovník největší starost, kterou oddíl narychlo řešil.

Další zápasy už by se měly ve Střezivojicích odehrát podle plánu.

Hned v příštím domácím klání měl tým nastoupit proti eL Bundě, který soutěž odhlásil, volný termín tak přijde nesmírně vhod.

Ve Střezivojicích, které leží v samém srdci Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, už mají s řáděním divočáků na fotbalovém pažitu neblahé zkušenosti. Proto také před časem vybudovali kolem hřiště oplocení, jenže to nevydrželo. „Veškeré díry jsme znovu zadělali, aby se tam už nedostali,“ dodal sekretář.

Nájezd divočáků shodou okolností přišel bezprostředně poté, co se mužstvo propadlo na samé dno tabulky pralesní ligy. Jeví se tak zároveň jako znamení, aby v týmu začali s nelichotivým postavením něco dělat.

„Někdy se sházíme jen tak tak a moc chvalné to skutečně není. Kluci se ale snaží a myslím, že na podzim to bude z naší strany o poznání lepší,“ uzavřel Petr Jirec.