Jako jeden ze tří podzimních soupeřů dokázali lídrovi uzmout bod a rádi by si to zopakovali i v odvetě. Fotbalisté Libiše zavítají ve druhém jarním kole divize B do Brozan, na půdu nejžhavějšího kandidáta na postup.

Fotbalisté Brozan v první polovině soutěže jasně kralovali, jen tři zápasy neskončily jejich výhrou za tři body. Byli také nejlépe střílecím mužstvem. „Připravujeme se na ně jako na každý jiný zápas. Na rozdíl od domácích nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit," říká před nedělním výkopem (14.30) trenér Sokola Jiří Kabyl. V Libiši by se samozřejmě nezlobili za stejný výsledek jako na podzim. Tehdy hosté vyhráli po remíze 1:1 až v penaltách. „Musím uznat, že v tom zápase byl soupeř lepší a remíza byla naším úspěchem," připomněl Jiří Kabyl.

Na hřišti lídra sokolové vyběhnou téměř v plné síle. Chybět bude jen Matěj Řepka, který si v domácím utkání s Litolí natrhl sval v asi nejméně vhodný moment – při bránění útočné akce hostí. Ti z toho vytěžili snížení a po úvodních minutách, kdy byli zralí na ručník, se vrátili do utkání, i když třígólovou ztrátu nakonec nezlikvidovali. „Matěj to měl na noze a v tom momentu mu praskl sval. Jinak by ten gól nepadl. Něco podobného jsem ještě nezažil," popsal Jiří Kabyl dvakrát smolný okamžik a navázal: „Nakonec jsme ale tři body ubojovali, takže spokojenost. Pokud odvedeme výkon jako před týdnem, tak se do Brozan nebojíme, i když respekt máme."

Že Libiš nemusí být bez šance, ukázalo hned první jarní kolo, kdy se Brozany doma rozešly bez branek se zachraňujícím se Chomutovem. Projevil se tak patrně i zimní rozpad úderné útočné dvojice Potočný – Benda. První z nich už dává góly v nejvyšší soutěži za Teplice. Opačným směrem naopak putoval Verbíř mladší.

Mají co napravovat

Těžký zápas čeká také Neratovice, které se před sobotním polednem pokusí v Lovosicích odčinit úvodní domácí nezdar s Litoměřicemi. Po něm právě Lovosice vystřídaly tým trenéra Kafky na druhé příčce, protože zvládly za tři body otevírací zápas na Motorletu. „Chceme hrát určitě lépe než s Litoměřicemi, s nimiž jsme podali podprůměrný výkon. Lovosice, respektive Ústí nad Labem, jehož hráče hojně využívají, ale pro nás bude těžkým soupeřem," vzhlíží k dopolednímu utkání (sobota od 10.15 hodin) neratovický trenér Jiří Kafka.

Cesta k bodům podle jeho slov povede přes lepší nasazení, pohyb a také bránění standardních situací. Právě z nich přišly oba litoměřické údery. „Samozřejmě jsme si to rozebrali a doufejme, že i poučili, protože i Lovosice mají výborné standardky, což prokázaly i na Motorletu. Záleží na nás, jak se k tomu postavíme," dodal Jiří Kafka, který v pátek nedokázal zodpovědět, zda po domácím nezdaru přijdou změny v sestavě. „Nedá se to takto plánovat, protože stále máme některé hráče na marodce."