Po Antonínu Šimkovi, který skončil po sedmém podzimním kole, převzal tým Jan Machara. Po prohraném třetím jarním mistráku na hřišti PTZ se ale také on – podle sdělení z vedení klubu na vlastní žádost – poroučel.

„Za jeho působení mu děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalším angažmá," rozloučili se s ním v FK 1901 ve zpravodaji k nedělnímu utkání. To zároveň potvrdilo, že se mužstva ujal dosavadní trenér béčka Dalibor Dobiáš. „Rozhodli jsme se pro variantu sáhnout do vlastních řad a doufáme v okamžité zlepšení výsledků a herního projevu. Od Dalibora si slibujeme, že mužstvo nakopne k lepším výsledkům a co nejrychleji odvrátí hrozbu sestupu," objasnilo svůj tah klubové vedení slovy předsedy Luboše Černého.

Nový trenér prozradil, že se bude v první řadě snažit zapracovat na chybějícím sebevědomí hráčů. „Myslím, že Honza Machara je zkušený trenér, který toho má i jako hráč mnoho za sebou. Příčina neúspěchu určitě nebyla jen v trenérovi. Na kluky spadla herní krize a problém je i v hlavách hráčů," nechal se slyšet. Současné umístění pak považuje daleko za možnostmi týmu. „Fotbalová kvalita tady bezesporu je. Každý z hráčů si ale musí uvědomit, že když jde na hřiště, musí ze sebe dostat maximum, o to víc v naší situaci. Chtěl bych docílit toho, aby se vrátil zdravý týmový duch, bojovná a vítězná atmosféra a aby kluci hráli fotbal zase s úsměvem. Výsledky se pak dostaví," je přesvědčený, že tým nebude mít problémy se záchranou.

„O slově sestup se nechci vůbec bavit. Prostě věřím, že tým má kvalitu na to, aby hrál v první polovině tabulky. Hrozbu sestupu chci odvrátit hned v nejbližších zápasech, nejlépe už v neděli proti Mšenu. Můj osobní tip je, že vyhrajeme 3:1," věřil svému mužstvu. A jak se ukázalo, právem. A jak skloubí vedení obou kralupských mužstev? „V B-mužstvu se v podstatě nezmění vůbec nic. Před půl rokem jsem přivedl Karla Nešetřila, kterému bude dál pomáhat Marek Šestořád. Když nebude souběh, budu u béčka pokračovat jako hráč a určitě pomůžu i organizačně."