SK dlouhodobě patří k nejsilnějším týmům soutěže, i v aktuální sezoně okupuje nejvyšší patra tabulky. Bývalý ligový klub je momentálně čtvrtý a má o čtyři body víc než Neratovice.

Kladno zdobí defenziva, která je s dvaceti inkasovanými brankami jednou z nejlepších v soutěži. Útok táhne hlavně trio Čížek – Šíma – Kroutil, tito hráči dali dohromady jednadvacet branek.

V odvetné části se Středočechům daří výtečně. Kladno zatím prohrálo jen jednou a nejvíce zaujala jeho kanonáda 9:1 proti Hrobcům. V posledních dvou utkáních navíc nejbližší soupeř Neratovic neinkasoval.

Celek z Mělnicka je v naprosto odlišné situaci. Výběru kouče Tomáše Staňka se po famózním podzimu nedaří podle představ, tým má ze sedmi duelů jen dvě výhry. Naposledy schytal na hřišti Motorletu “bůra“. Byť se Neratovice prezentují herně velmi dobrými výkony, body mužstvu naskakují velice pomalu.

„Největším soupeřem jsme si momentálně my sami, protože děláme chyby, které na podzim vůbec nebyly. Je ubíjející, když nás protivníci trestají ze standardních situací, na které se neustále připravujeme. Co se týče Kladna, je to stále stejně stabilní mužstvo, vysokou výkonnost má pořád stejnou. Když zopakujeme fotbal z Motorletu a vyvarujeme se chyb, uspějeme,“ má jasno neratovický trenér Tomáš Staněk.