V sobotním dalším domácím vystoupení čeká svěřence trenéra Pavla Janečka celek Kunic. Ten se výbornou jarní jízdou vyšplhal z třináctého na současné sedmé místo tabulky. Bilance šesti výher, jedné remízy a jediné porážky pasuje tým z Prahy-východ na dosud nejlepší celek jarní části. Nevídaná je především výsledková norma posledních čtyř zápasů. Všechny končily výhrou Kunic v poměru 3:0.

Ovčárští ale s úspěšností v odvetách příliš nezaostávají a proti soupeři spřádají plány na odčinění podzimní porážku 1:3. Situaci komplikuje ne zrovna ideální zdravotní stav některých hráčů. Nejnověji a bohužel až do konce sezony na marodku usedl Cintula. Jeho vyhozené rameno, jediná vada na minulé vysoké výhře v Chrudimi, žádá nejméně měsíční klid.

„Hráči i celý realizační tým zvou všechny příznivce, jejichž podpory bude jistě zapotřebí,“ očekává zajímavý duel sekretář Sokola Dušan Kudela. Souboj dvou nejlepších útoků soutěže má výkop v 17 hodin.

S velmi těžkou úlohou se budou muset popasovat fotbalisté Libiše na hřišti v Benátkách. Absencemi zdecimovaný výběr hostí se bude muset obejít bez dvou vykartovaných opor Wernera a Válka. Oba soupeři v minulém kole shodně podlehli v poměru 0:2.

Na Mělnicku se v neděli půjde na dva A-třídní duely. Neratovičtí se po skvělém obratu na hřišti čáslavského béčka namlsali a průběžného druhého místa se jistě nehodlají jen tak vzdát. Také jejich soupeř, Poděbrady, ale má své tajné přání, i když je jím „pouze“ co nejrychlejší jistota záchrany.

Dynamo před týdnem i přes prohru odvedlo v Tuchlovicích solidní výkon. Na ten bude chtít doma proti Hvozdnicím jistě navázat, i když výsledek by si Nelahozeveští proti sousedovi v tabulce jistě představovali příznivější.

Ve výborném světle se minule ukázala Pšovka, když si doma počíhala na vedoucí Sedlčany. Tentokrát se ale musí svěřenci trenéra Tomáška nachystat na tým ze dna. Předposlední Kněževes bude ve svém království jistě kousat.

Jak se z úvodní jarní a dost vysoké porážky v Tišicích oklepe Lužec, na jehož pažit zavítají k okresnímu derby nevyzpytatelné Záryby. To bude jeden z otazníků dalšího kola v B třídě. Odčinit porážku v Kropáčově Vrutici může Vysoká proti Dlouhé Lhota. Pátý pokus na tři body z domácího trávníku se otevírá před Řepínem, který hostí Dolní Bousov.