O tom, že proti sobě nastoupila mužstva, kterým se na podzim shodně daří pouze v domácím prostředí, nebylo od prvních minut pochyb. I když Kladenští přijeli jako v tabulce lépe postavený tým, v úvodním poločase zcela propadli a domácí, ač nepředváděli nikterak oslňující hru, je čtyřikrát ztrestali.

Po vedoucím gólu Hašlera, kterému posadil míč na hlavu další bývalý „Kladeňák“ Chalupa, se domácí gólostroj rozjel naplno v závěru poločasu, kdy zoufalí hosté lovili po trefách Maršnera, Mareše a Müllera míč ze sítě třikrát v rozmezí sedmi minut.

Především druhý gól dokumentoval rozpoložení obou soupeřů. Hosté zahrávali standardní situaci, ale vzápětí už Maršner pádil s míčem sám na Tesaře, kterého si s přispěním břevna vychutnal.

„Katastrofální výkon,“ nechápal ještě po utkání hostující trenér Eduard Novák, co jeho tým do přestávky předváděl. „I když jsme si před zápasem řekli, že budeme držet balon, tak jsme nekombinovali. Věci, které jsme měli hrát, jsme nehráli. Z prvního poločasu jsme se trochu podělali. Nepřesnými přihrávkami jsme ztráceli míče, dostávali se pod tlak. Domácí našich neuvěřitelných chyb využili.“

Druhý poločas už byl o něčem jiném. V jeho úvodu hosté vytěžili z ospalého vstupu domácích po hlavičce Roučka snížení a opticky zcela srovnali hru. Na další góly se ale opět čekalo až do závěrečné desetiminutovky. Za Ovčáry podtrhl gólový účet ten, kdo ho načal, tedy Hašler. Úplný závěr patřil hostujícímu kapitánovi Procházkovi, který dvěma góly „otupil kladenské ostudě hrany“.

„Mrzí mě poslední gól. Výsledek pak vypadá trochu divoce. Hráči to asi podcenili,“ zlobil se trochu na své svěřence jinak spokojený domácí trenér Pavel Janeček, který připomněl, že se jeho tým v předešlých zápasech hodně nadřel na gól. „Tentokrát jsme rozhodli už během prvního poločasu. Nutně jsme potřebovali vyhrát a v klidu si zahrát mistrovský zápas, což se povedlo. Kladno jsme porazili v první půli, ve druhé už se zápas dohrával, proto takový brankostroj.“

Krajně příznivý stav ulehčil i premiérový start dalším dvěma zbrusu novým posilám Sokola z pražské Slavie. Do útoku se během druhého poločasu postavil Niall Cousens a do obrany Daniel Galus. Ten vystřídal kapitána Ondráka, který po problémech s třísly nastoupil vůbec poprvé od úvodního kola. „I z důvodu vysokého vedení jsme je tam dali, abychom je viděli, takže jsme trochu i zkoušeli,“ připustil Janeček.

Hostujícímu Eduardu Novákovi se výkon jeho týmu ve druhém poločase hodnotil přece jen lépe. „Začali jsme kombinovat, a když jsme dali branku, tak to začalo mít trochu parametry. Takový fotbal, jako ve druhém poločase, normálně hrajeme,“ přesvědčoval Novák. Před očima měl ale stále hlavně výbuch v prvním dějství. „Pro mě je nepochopitelné, že když domácí přitlačili, tak naši hráči se toho lekli. Domácí nás ve všech soubojích přetlačili. Zápas jsme si prohráli osobní statečností.“

Ovčáry – Kladno 5:3 (4:0)
Branky:
22. a 80. Hašler, 38. Maršner, 43. Mareš, 45. Müller – 87. a 90. Procházka, 52. Rouček. Rozhodčí: Kalenda. Hráno bez karet. Ovčáry: Pávek – Chalupa, Ondrák (68. Galus), Studený, Matějček – Dittrich (81. Šmidrkal), Mareš, Svoboda, Maršner – Hašler, Müller (54. Cousenc). Kladno: Tesař – Procházka, Samek (74. Hajník), Rendla, Hofman (46. Tóth) – Bartoš, Čurda (46. Hartman), Rada, Rouček – Holub, Čížek.

ARCHIV VŠECH DOSUD ZVĚŘEJNĚNÝCH VIDEÍ

| Video: Youtube