Neratovice - A-třídní fotbalisté Neratovic prohráli potřetí v řadě 0:2. I když už výkon domácích naznačil určitě zlepšení, odvezla všechny body rezerva Čáslavi. Svěřenci trenéra Jiřího Kafky se propadli do horší poloviny tabulky na deváté místo.

První branku utkání viděli diváci už ve 12. minutě. Ze třiceti metrů napřáhl Váňa a jeho střelu vytěsnil Zavadil ještě na roh. Po jeho rozehrání našel Vondra Svobodu, který hlavou zavěsil – 0:1.

Druhý gól přišel až v závěru. Po autovém vhazování zatáhl míč po lajně Oliva, nacentroval a po chybě brankáře Neratovic doklepl míč do odkryté brány Vondra.

„Hráli jsme podstatně lépe než ty poslední dva zápasy, herní kvalita ale byla na straně Čáslavi. Ve 12. minutě jsme si nechali dát laciný gól. Potom jsme hosty zatlačili. Do poločasu jsme měli spoustu rohů, standardních situací a také tři vyložené šance, ty největší nedal Nezbeda. Ve druhém poločase už nás Čáslav do vyložených šancí nepouštěla. Když jsme ke konci hráli vabank, hosté rozhodli,“ popsal zápas trenér Neratovic Jiří Kafka.

V domácí sestavě se poprvé objevil Michal Novák narychlo zapůjčený do konce podzimu ze sousední Libiše. „Je to univerzální hráč, který má své kvality. Je pohyblivý a důrazný. V neděli hrál ve středu zálohy, kde nás nyní nejvíce tlačí bota,“ představil posilu trenér.

V příštím utkání na hřišti předposledních Poděbrad už by měl být navíc k dispozici i Jan Drahorád, který se v těchto dnech vrátil ze zámoří.

Hostující trenér Jiří Antoš nezastíral, že utkání v Neratovicích bylo těžké. „Soupeř měl doma svojí kvalitu. Vyhráli jsme ale nakonec asi zaslouženě, protože jsme vstřelili dvě branky. V prvním poločase se k nám přiklonilo trochu štěstí, když jsme dohrávali hodně pod tlakem, ale výbornými zákroky nás v tu chvíli držel brankář Míšek. Vítězství si hodně cením,“ neskrýval nadšení ze třech bodů trenér Čáslavi B.

Neratovice – Čáslav B 0:2 (0:1)

Branky: Svoboda, Vondra. Neratovice: Zavadil – Šimáček, Stanislav, Vokáček (69. Kadlec), Jakub Pajkrt (75. Šmíd) – Doubek (77. Máca), Novák, Žežulka, Palanský – Kudela, Nezbeda.