Překvapili všechny a především sami sebe. Hráči Záryb sice do ročníku nevstoupili bůhvíjak dobře a z úvodních tří kol získali jen bod. Ani po výhře nad Divišovem Sokol neoslňoval svými výsledky. Jenže ke konci podzimu už to byla paráda. Svěřenci trenéra Jana Vlčka zakončili první část sezony čtyřmi výhrami v řadě a inkasovali jen dvakrát. Mužstvo se uklidnilo a došlo mu, že může být v kraji více než důstojným soupeřem.

„Kádr se samozřejmě zprvu rozkoukával. Vše pro hráče bylo nové a to vždy trvá. Hra byla dobrá, ale chvilku trvalo, než nám to tam začalo padat," zhodnotil podzim Boris Sedláček, sekretář klubu.

S FAVORITY VÍTĚZNĚ

V novém roce Záryby pokračovaly ve vítězné sérii, první tři souboje jara vyhrály. I když už následně delší bodovou šňůru tým neměl, působil herně spořádaně a vyjma několika utkání i sebevědomě. Hráči dřeli jeden za druhého a to přineslo kýžené ovoce. Mužstvo ani jednou neinkasovalo víc než čtyřikrát. Mezi nejcennější body patřily ty s Polepy, Sokol na jaře obral třeba i Sokoleč či Poděbrady. To jsou všechno celky z vrchu tabulky.

„V některých zápasech jsme nehráli dobře. Mužstvo ale pravidelně bojovalo a i když to samozřejmě nebylo bez chyb, se sezonou jsem nakonec spokojený. Kluci v premiéře obstáli," tvrdí Jan Vlček, kouč Záryb.

DALŠÍ ÚSPĚCHY

Klubu se nepodařila jen samotná sezona v I. A třídě. Hlavní tým měl na dosah krajský pohár a následnou účast v MOL cupu, po bezvadné jízdě padl až ve finále s Komárovem. Béčko Sokola zase ovládlo III. třídu a postoupilo do okresního přeboru. To jsou všechno jasné důkazy - fotbal v Zárybech teď zkrátka funguje. A většina týmů nejen z Mělnicka mu v současnosti může závidět.

„Nepadla na nás během celé soutěže žádná deka, v kabině bylo vše v pořádku. Možná nám trochu chyběl střelec, který by dal třeba dvacet branek. Někdy jsme museli využít kluky z béčka, ale i oni se se vším dokázali poprat," řekl na závěr spokojený Sedláček.

Statistiky Záryb v sezoně 2016/2017

Umístění v tabulce: 8.
Skóre: 58:55
Nejvyšší výhra: 7:0 (Záryby – Říčany, jaro)
Nejvyšší prohra: 0:4 (Záryby – Sázava, Záryby – Velim, podzim)
Nejvíce minut na hřišti: František Šašek – 2476 minut
Počet žlutých karet: 74
Počet červených karet: 3 (František Valentin, Milan Soukup, David Hallík)
Počet vychytaných nul: 5
Nejvyšší domácí návštěva: 139 (Záryby – Divišov, jaro)
Nejlepší střelci: Milan Soukup – 11, Zdeněk Antoš – 9, Daniel Krulich – 7

Hodnocení Deníku: Kdo hrál někdy fotbal a vybojoval postup, ví sám, jak je těžké v nové soutěži obstát. Sokolu se to povedlo nad veškerá očekávání. I když mužstvo někdy postihla větší marodka, body sbíralo pravidelně. Druhá sezona leckdy bývá těžší. Pokud ale Záryby budou hrát minimálně tak jako v předchozím ročníku, umístění ve středu tabulky jej znovu nemine.
Známka deníku (jako ve škole): 2

Od středy v tištěném vydání Mělnického deníku: Jak dopadl v okresních soutěžích váš oblíbený mančaft? Které mužstvo bylo nejtrestanější a kdo ovládl tabulku střelců? Podrobné statistiky od přeboru až po čtvrtou třídu už brzy ve vašem Deníku!