V nejvyšší z nich se bude Sokol Libiš snažit přetrhnout čtyřzápasovou šňůru bez bodů. Na jaře, jako jeden z aspirantů na postup, nevstřelil Sokol dokonce ještě ani gól. Napravit to muže už v sobotním dopoledni, kdy hostí sestupem ohroženou Starou Boleslav.

V I. A třídě neztratilo nelahozevské Dynamo ani bod a poskočilo už na páté místo s čtyřbodovou ztrátou na druhý Milín. V neděli cestující svěřenci trenéra Kaplana do Lhoty, která hned v úvodu jara vybrala Pšovku. Ta doma minule konečně zabrala. Po Novém Knínu čeká Mělnické další celek z popředí, v sobotu budou hostem druhého Milína a nic lehkého je nečeká.

Také Neratovice ve skupině B hrají venku. Soupeřem jim bude osmé mužstvo tabulky Kutná Hora a hosté určitě nejsou bez šancí. „Hrajeme se Spartou Kutná Hora, kam chodí hodně diváků. Očekávám kvalitní utkání a věřím, že se s prázdnou vracet nebudeme. Naše ztráty už nemá cenu ani jmenovat, zase nám bude chybět několik hráčů,“ posteskl si trenér Neratovic Jiří Kafka.

Vstup do jarních odvet zástupcům mělnického okresu v I. B třídě zrovna moc nevyšel. Za bilanci dvou výher, dvou remíz a jedné porážky si do tabulky pravdy připsali mínus čtyři body. O nadcházejícím víkendu může být třeba veseleji.

Papírově nejlehčího soupeře má asi Řepín, který jede na hřiště posledního Skalska. Ale pozor. Skalsko umí pravidelně na jaře zabrat. Varováním pro střelecky se trápící Řepín je úvodní domácí výhra soupeře nad Kosořicemi.

Body jako sůl potřebuje k záchraně dvanáctá Vysoká, která bude mít jako jediná z B-třídních celků z Mělnicka výhodu domácího prostřed. Soupeřem svěřenců trenéra Řízka bude vedoucí mužstvo. Rejšice navíc jistě budou chtít odčinit úvodní bezbrankovou remízu na Řepíně. Vysoká si už nesmí dovolit doma příliš ztrácet, takže se dá čekat tuhý boj druhého nejhoršího útoku s hostující nejlepší obranou soutěže.

Domácí tříbodový vstup do jara mají za sebou Záryby a Lužec. Zatímco Sokolové cestují do Dlouhé Lhoty, která zlepšeným výkonem v závěru vydolovala bod v Tišicích, tak Eletis pro změnu převezme soupeře po Zárybech – Kropáčovu Vrutici. Tišice budou chtít v Kosořicích navázat na výborné podzimní výsledky na cizích hřištích. Lužec, Tišice i Záryby pak mají svým soupeřům co vracet, ve druhém podzimním kole doma shodně o gól prohrály.

PROGRAM

Autor: Jaromír Hejna