Hosté si cestu za povinnými body zkomplikovali sami, když si nechali dát vyrovnávací gól do šatny. Ve druhé části ale potvrdili roli favorita a dalšími dvěma přesnými zásahy přiklonili výsledek na svou stranu.

„Na utkání jsme jeli s cílem vyhrát, přestože jsme věděli, že to bude těžké. Domácí už totiž dávají dohromady mužstvo pro nižší soutěž s cílem rychlého návratu,“ postřehl libišský trenér Václav Havel.

Hosté podle jeho slov jako už na jaře tradičně založili hru na dobré obraně s rychlým přechodem do brejků. Úvodní šance utkání ale neproměnili. Zadařilo se až po půlhodině Obermajerovi, který přehodil brankáře – 0:1.

„Poté jsme ale zbytečně začali bránit výsledek do poločasu, což vyvrcholilo ve 45. minutě vlastním gólem,“ objasnil poločasovou remízu 1:1 trenér Libiše. Hosté tak museli trpělivě dobývat domácí branku i po přestávce. Jako prvnímu se to povedlo hlavičkujícímu Beutelovi. Výhru pak pečetil stejně jako v minulém utkání na domácím hřišti probouzející se kanonýr Válek.

„Byl to těžký zápas, domácí hráli dobře,“ uznal trenér. Zřejmě ještě o dost náročnější mač ale čeká jeho tým v neděli na hřišti ambiciózních Záp.

Domácí po středečním nečekaném zaklopýtání se zachraňujícími se Semicemi (2:2) ztrácejí v tabulce dva body a v živé paměti jistě mají i podzimní porážku 2:3 v Libiši.

Odveta tak slibuje velký náboj. „Jsou za námi, a i když moc nepřesvědčují, tak mají kvalitní mužstvo. Přestože nás čeká těžký oříšek, tak chceme uspět. U nás byl zápas trochu vyhrocený, takže to bude také o psychice, ale doufám, že to zvládneme,“ věří trenér Havel v další bodový import.