Nastal ale pravý opak, hráči dokázali vybojovat postup. O tom, jak se to vše odehrálo, pověděl sekretář František Koliandr.

Postup potvrzený až vítězstvím v posledním kole nad největším konkurentem určitě těší.

To samozřejmě ano. Dokázali jsme si, že na to máme a že náš postup je zasloužený. Byla to taková poslední třešnička na postupovém dortu.

Mlékojedy vás neporazily ani v jednom ze vzájemných zápasů. V čem byl mezi vámi největší rozdíl?

Bylo to dost vyrovnané. V podstatě rozhodly právě vzájemné zápasy. V tom prvním v Mlékojedech jsme dlouho vedli, abychom nakonec remizovali 2:2. Tím jsme si vytvořili lepší výchozí pozici pro rozhodující domácí utkání, které jsme nakonec téměř před třemi stovkami diváků vyhráli. Je pravda, že jaro bylo po odchodu Prejzků slabší. Měli jsme určité výkyvy. Hlavně utkání ve Všetatech nám hrubě nevyšlo. Několikrát jsme museli sahat do kádru béčka. Ale také soupeři nedokázali vždy bodovat, a tak jsme byli pořád ve hře.

Po odchodu bratří Prejzků se čekal výkonnostní pád mužstva, ale opak byl pravdou.

Každopádně to bylo v bojovnosti. Hráči se po jejich odchodu dokázali semknout a soupeře přehrávali nasazením, čímž eliminovali kvalitu. Pozitivním zjištěním je, že jsme jaro odehráli bez posil, pouze s výpomocí hráčů našeho béčka.

Nabízí se otázka, v jakém dresu uvidí lobkovičtí příznivci bratry Prejzkovi na podzim?

V tom našem to patrně nebude. Vše je zatím v oblasti jednání. Jedno je ale jisté. Prejzkové chtějí nadále pokračovat v Tišicích a vedení nováčka I. B třídy o ně má také velký zájem. Jasno bude po patnáctém červenci.

Jaké úkoly vás čekají v letní přestávce, abyste v okresním přeboru hráli důstojnou roli?

Máme vytipovaných pět nových posil. Vše vypadá nadějně. Pokud nám to vyjde, nemělo by být problémem umístění ve středu tabulky. Každopádně bychom neměli mít problém se záchranou.

Jaromír Hejna