„Bez poctivé práce a nasazení by to však nešlo. Vše jsme tomuto cíli podřídili, počínaje přípravou a konče posilami," shoduje se trenér David König se svým asistentem Lukášem Moravcem.

Dolanským se podařilo například z Libiše vykoupit Petra Špičku, dotáhnout hostování Davida Svobody a hlavně začít zabudovávat do týmu nadějné dorostence Jana Brožka, Lukáše Jindřicha či bratry Morávkovy. Kvalitní a široký kádr se ukázal velkou výhodou. I když tým na jaře žádné utkání neodehrál v optimální sestavě, tak ztratil pouze porážkou v Horních Počaplech a domácí bezbrankovou remízou a následně prohranými penaltami s Viktorií Všestudy. „Přístup většiny hráčů k tréninkům a zápasům byl příkladný, nemuseli jsme se potýkat s nekázní a špatnou morálkou," pochvaluje si trenér König. Ten uzpůsobil herní styl mužstva technickým hráčům tvořícím jeho kostru. „Ne vždy se nám samozřejmě hra po zemi, časté přihrávky, napadání, střelba ze střední vzdálenosti a hlavně komunikace mezi samotnými hráči samozřejmě dařily, ale i v těch herně nepovedených zápasech jsme měli větší vůli a získali tak potřebné body."

Mezi vůbec nejkvalitnější pak podle koučů patřil domácí zápas s Horními Beřkovicemi (5:1), přímým konkurentem v boji o postup. „Postup by se nepovedl, pokud by nebyla správná týmová atmosféra. Na hřišti jsme působili jako jeden tým, parta. Někdo může mít pocit, že to je klišé, ale přesvědčili jsme se, že je to výrazná část úspěchu. Nezáleží na tom, kdo je starý či mladý, kolik toho má odkopáno, podstatná byla vůle obětovat se pro tým a nechat na hřišti vše za jakéhokoliv stavu. To nám hrozně pomohlo v závěru sezony. Stejně jako podpora fanoušků a příznivců, za kterou děkujeme," doplňuje Lukáš Moravec.

Na přebor se pak u Vltavy nejen těší, ale také si na něj poměrně věří. „Teď si všichni dopřejeme dovolenou a poté začneme jednat o případných posilách, připravíme si plán přípravy a budeme se těšit na novou soutěž. V ní doufáme a jsme přesvědčeni, že druhé housle určitě hrát nebudeme. O tom, že je třeba hodně věcí zlepšit, víme také," uzavřeli společně trenéři.