Libiš je sice stále na třetím místě tabulky, ale jarní část sezony je pro Sokol vyloženě průměrná. Čtyři tříbodové výhry z deseti doposud odehraných utkání – to není příznivá bilance. „My určitě máme na čem stavět, ale chybí nám útočník. Vlastně mám teď mimo čtyři hráče ze základu," hledal příčiny posledních výkonů trenér Libiše, Blahoslav Urbanec.

Kdo čekal, že hru bude diktovat Libiš, mýlil se. Aktivněji začaly Dolní Beřkovice a hostující obrana v čele se zkušeným Martinem Novákem měla co dělat.

První branka padla po standardní situaci, nechtěný podíl má na ní brankář Michal Škrna. Ten nezachytil lehký míč, který mu následně propadl až do branky. Navíc se u nevydařeného zákroku Škrna zranil, mezi tři tyče musel později Pazdera.

To už byl ale rozdíl dvoubrankový, hlavou se prosadil Josef Kalhous. „Konečně jsme začali hrát jako mančaft. Tápali jsme v předchozích utkáních a toho jsme se dnes vyvarovali. Nelíbil se mi konec první půle, takže i za stavu 2:0 jsem hráče nechválil. Naopak. A slova si kluci vzali k srdci," řekl o souboji Petr Štěpánek, vedoucí domácích.

Druhý poločas pokračoval ve stejných kolejích, Libiš se nedokázala dostat do souvislého tlaku. Beřkovičtí dobře bránili a odměnou jim byl třetí gól. Ten vstřelil lehkou střelou podél brankáře Pazdery Jakub Žižka.

Za rozhodnutého stavu 3:0 domácí polevili, závěr zápasu se odehrával na polovině Beřkovic. Kromě snížení Marcela Bryndy šest minut před koncem už se ale nic závažného na hřišti neudálo.

Libiš tak odjela domů bez bodů a nenavázala na poslední vítězství s Lobkovicemi. „Z naší strany to byla katastrofa. Beřkovicím musím akorát pogratulovat ke třem bodům. Hráči nedodrželi to, co jsme si řekli a přizpůsobili se soupeři," litoval porážky Urbanec.

Dolní Beřkovice naopak udělaly důležitý krok k záchraně v okresním přeboru. Po čtyřech prohrách Sokol konečně naplno bodoval. Navíc se soupeřem, který je v horní části tabulky. „Ještě není nic hotové, ale tyhle body pro nás mají cenu zlata. Máme docela mladý kádr, takže do budoucna by to mělo být ještě lepší," řekl po utkání Štěpánek.

V dalším kole se Dolní Beřkovice utkají s Vysokou, na kterou tým kolem kapitána Jana Těmína ztrácí dva body. Libiš prověří Obříství.

Dolní Beřkovice - Libiš B 3:1 (2:0). Branky: 23. Kaňka, 35. Kalhous, 60. Žižka - 84. Brynda. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Pixa - Obrajtr, Horvát. Diváci: 50.

Dolní Beřkovice: Karda - Kaňka R. (4. Patera), Chabada, Kalhous, Pavlus, Těmín, Kaňka J., Žižka, Mráz, Minář, Aubrecht.

Libiš B: Škrna (39. Pazdera) - Ryšlavý J., Hrubý, Chorvát, Mündl, Pilař, Brynda, Buzek, Eisner, Novák, Ryšlavý M.