Krajské fotbalové soutěže znají od čtvrtečního aktivu svůj jízdní řád. Jaký začátek čeká účastníky z Mělnicka? Určitě těžký. Doma zahájí jen Libiš a Vysoká, ostatní míří na úvod ven.

Krajský přebor

Nejvyšší krajská soutěž se vrátí na Mělnicko po jednoroční přestávce. Libiš, která po letech sestoupila z divize, by měla patřit k nejsilnějším. Na úvod Sokol v domácím prostředí přivítá loni průměrnou Litol. Zajímavý bude i první výjezd svěřenců trenéra Jiřího Kabyla ven, konkrétně na loni nedobytné hřiště nováčka z Řevnic. PODZIMNÍ LOS

I. A třída

Nelahozeves zahájí svou druhou A třídní sezonu v řadě na hřišti FK Hořovicko B. Za neznámým názvem ve fotbalovém světě stojí spojení Bzové a Hořovic do jednoho klubu. Hrát se bude v Bzové. Jako první pak přijede do Dvořákova rodiště Rakovník, se kterým Dynamo loni dvakrát remízovalo.

Pšovka si svou obnovenou premiéru v A třídě odbude ve Lhotě na Kladensku. Druhým soupeřem bude doma Hradištko. Lákavé derby obou týmů z Mělnicka přinese 11. kolo. Výhodu domácího prostředí budou mít 18. října Mělničtí. PODZIMNÍ LOS

Neratovice se trochu překvapivě ocitly ve skupině B. Hned na úvod je čeká zcela jistě největší derby na hřišti kdysi rovněž slavného Brandýsa nad Labem. Neratovický stadion zakusí jako první nováček z Polep na Kolínsku. PODZIMNÍ LOS

I. B třída

Záryby se po jednoleté přestávce vracejí do nejnižší krajské soutěže a zároveň si posunuly začátek domácích zápasů z dopolední k úřední hodině. Nejdříve se ale představí v náhradním azylu Kropáčovy Vrutice, které má z minulé sezony ještě na jeden zápas uzavřené domácí hřiště.

Se sobotním hracím dnem vyšel svaz vstříc i nováčkovi z Tišic. Fotbalisty Sokola čeká rozjezd na hřišti vítěze okresního přeboru Mladoboleslavska – Dlouhé Lhoty. Ještě těžší to pak bude týden nato proti Kosořicím, které ještě na jaře kopaly A třídu.

Rovněž v Řepíně se bude na domácí zápasy chodit v sobotu. Na úspěšnou premiérovou sezonu bude chtít tým určitě navázat i v Rejšících, které loni nastupovaly ve skupině C. Hned ve druhé kole se pak v Řepíně chystá repríza jarního duelu se zachráněným Skalskem (3:2), který rozhodla vymyšlená penalta v úplném závěru.

Venku začne svou další sezonu v B třídě i stálice z Lužce. Přiveze AFK nějaký bod z Dolního Bousova, nebo zaboduje až následně doma s Kropáčovou Vruticí?

Jako první uvidí B třídu na Mělnicku diváci ve Vysoké. A zřejmě se mají na co těšit, pokud fotbalisté domácí Vysoké a hostujícího Bezna zopakují gólovou přestřelku (7:4), se kterou zakončili na stejném trávníku minulý ročník.

Prvním okresním derby bude ve třetím kole souboj Vysoká – Řepín. PODZIMNÍ LOS