O vítězství mistra rozhodla úvodní půle, ve které Kly daly pět branek. Dvakrát se během pěti minut trefil Rostislav Šmíd, gól si připsal i hlavní trenér mužstva – Michal Voljanskij.

Dlouhá Lhota se zmohla v samotném závěru jen na úpravu skóre, trefy Limra a Pastorka byly pro mužstvo minimálně na rok v krajských soutěžích posledními. Tým totiž sestupuje do okresu.

„Zápas byl trochu zbytečný, ale odehrát se musel. Někteří kluci už byli na dovolených, takže bylo nutné, abych nastoupil i já. Dal jsem také prostor náhradníkům, kteří se během sezony až tak často na hřiště nedostali," podotkl po utkání kouč Michal Voljanskij k základní sestavě.

BYŠICKÁ ÚLEVA

Obrovský kámen ze srdce spadl fotbalistům Byšic, kteří slavili záchranu až v posledních kolech. Hodně jim pomohla nejen výhra 5:1 s Mělníkem, ale i vydřený bod s Bakovem a povinné vítězství nad Lhotou.

Pro TJ to však nebyl povedený rok, mužstvo uspělo v základní hrací době jen šestkrát během celé sezony. A záchrana skutečně přišla až za pět minut dvanáct. Byšičtí se trápili v útoku i v obraně, výsledkově klub tápal hlavně na začátku jara.

#clanek|3273497

VOJKOVICE ZA BOREK

Kdo však neměl takové štěstí jako Byšice, to byl Velký Borek. Slavia je totiž mezi trojicí mužstev, které sestupují. Není divu – posledních pět zápasů SK nedal ani jeden gól. V nejdůležitější fázi sezony tým totálně propadl, v defenzivě Borek často pořádal den otevřených dveří.

Mančaftu se nepovedlo skoro nic, mladý a nezkušený kádr neuspěl. Doplatil i na absenci zraněných opor a chyběl mu střelec. Borek tedy od podzimu nahrazují Vojkovice.

„Moc se nám to nepovedlo, ale zase na druhou stranu – propadák to nebyl. Na to, jaké jsme měli možnosti, tak si myslím, že Borek ostudu neudělal. Mít o čtyři body víc, zachránili bychom se," zhodnotil sezonu Miroslav Vlk, trenér Velkého Borku.

BÉČKO PŘEDNÍM TÝMEM

Mezi lepší celky soutěže patřila rezerva divizních Neratovic, která zakončila sezonu na solidním třetím místě.

Svěřencům trenéra Petra Stanislava hodně pomohla vítězná série pěti utkání z přelomu roku, FK navíc ani v jednom zápase nedostal pět a více branek.

Mezi nejlepšími střelci I. B třídy byste stěží hledali zástupce z Neratovic, mužstvo hrálo spíše týmově. Přesto mu chyběl ten rozdílový hráč, který by uměl dát třeba deset branek za sezonu.

„Jsem spokojený a určitě nebudu jediný. Nacházíme se tam, kam teď paříme. Zároveň ale musíme pracovat dál, abychom se posunuli zase o kus výš. Věnovat se chceme v přípravě hlavně střelbě, protože gólů jsme moc nedali. Naopak obrana v čele s brankářem fungovala obstojně, na to je zapotřebí navázat," přiblížil nejbližší plány Jaroslav Urbánek, vedoucí týmu.

Klub také do „béčka" přivedl novou posilu, která by od nové sezony měla pozvednout nevýrazný útok. Jméno hráče však Urbánek tají, jde ale o ofenzivního záložníka.

Čtvrtou příčku berou všemi deseti v mělnickém FC. Na Podolí se mohli opřít především o Martina Veselého, který s jednatřiceti vstřelenými góly suverénně kraloval všem střelcům v soutěži.
V první polovině je z Mělnicka ještě pátý Lužec, sedmým klubem tabulky Dynamo Nelahozeves. Tišice končí desáté.