Přestože hlavní organizátor Jiří Buneš loni ohlásil konec tohoto klání, nechal se zlomit a v jedenáctileté tradici pokračuje. „Nešlo to skončit, plno kamarádů, co na tento turnaj pravidelně jezdí, mě přemlouvalo, ať pokračuji. Prý je to už tradice – dopoledne fotbálek a pak burčáček,“ prozradil.

Hrálo se jednou třináct minut systémem každý s každým. V pětičlenné konkurenci si připsalo prvenství mužstvo Bruny Mlazice v sestavě Pátek, Houžvička, Mourek, Suk, Cutich, Michálek, Petr a Pavel Bánovčin.

„Úspěch v tomto turnaji nás velice příjemně překvapil. Máme totiž tým složený pouze z hráčů, kteří nehrají za žádný fotbalový tým,“ uvedl poslední jmenovaný a zároveň označil výhru jako jeden z největších úspěchů v tříleté existenci klubu.

Druhý stupínek obsadil Velký Borek. Bronz bralo Kladno a pořadí uzavřeli Salašáry s Ještěr Teamem. Nejlepším hráčem byl zvolen borecký Josef Ryba a doplňkovou soutěž ve střílení penalt ovládl Ota Mourek z mužstva vítězů.

Jak na závěr potvrdil Jiří Buneš, v zimní přestávce si malé kopané užijí její nadšenci opět do sytosti. „Už připravuji další ročník tradiční zimní ligy, oblíbený Tříkrálový mač i výroční turnaj Ještěr Teamu pro staré gardy.“

(mb)