Na hřišti jednoho z okresních soupeřů v Obříství si nedělní osmibrankovou kanonádou v hustém lijáku definitivně zajistili prvenství v jedné ze skupin krajské I. A třídy, výš se ale vzhledem k připravované reorganizaci mládežnických soutěží zřejmě nepodívají.

„Jak to vypadá, tak postoupit asi nemůžeme. Dozvědět se to ale čtrnáct dní před koncem soutěže mi přijde pro kluky hodně kruté a absolutně nekorektní,“ říká zklamaně trenér Zbyněk Štrupl.

Jeho tým, který stojí v čele skupiny A od podzimního 11. kola, si mohl titul zajistit o deset dní dříve při předehrávce v Rakovníku, který byl už dlouho jediným konkurentem. Vítězný gól domácích tři minuty před koncem ale ještě borecké oslavy odložil.

„V Rakovníku nás dělily tři minuty. Musím uznat, že soupeř byl lepší, dokonce nejlepší na jaře,“ vrátil se trenér Štrupl k jedné ze tří porážek v soutěži. V ostatních zápasech ale měli nad soupeři navrch. „Máme patnáct vyrovnaných hráčů a vyhnuly se nám problémy se školou a zraněními, což je strašně důležité.“

Pro potvrzení prvního místa si Borečtí zajeli do Obříství. A na hřišti týmu, který tabulku naopak uzavírá, to nebyl zas až tak velký problém. „Obával jsem se pouze podcenění, ale kluci k tomu přistoupili, jak měli. Výsledek i hra byly dobré,“ chválil kouč.

Cíl skončit po loňském šestém místě „na bedně“ mladíci naplnili nad očekávání. „Pro mě byl favorit Tatran. O to větší máme radost. Na rozlučce si to pořádně užijeme a oslavíme,“ těší se opora B-třídního Řepína na víkendovýzávěrečný duel „bez nervů“ proti kralupskému Junioru, po kterém se po více než pěti letech s funkcí trenéra boreckého dorostu rozloučí.

„Potřebuji pauzu. Hrát a trénovat je hrozně náročné. Znamená to být sedmkrát v týdnu na hřišti a hodně se toho musí podřídit fotbalu,“ potvrdil Zbyněk Štrupl. K trénování, které ho baví, by se ale v budoucnu rád vrátil. „Pokud bude syn chtít hrát, tak bych pomohl u přípravky,“ plánuje.

Soupiska dorostu Velkého Borku

Brankáři: Lukáš Procházka, David Procházka
Obránci: Jakub Mihalík, Lukáš Randák, Tomáš Mikulík, Jaroslav Doležal, Martin Nesládek, Daniel Ubry
Záložníci: Jakub Elogeli, Pavel Jeřábek, Miroslav Mihalík, Jiří Hrstka, Pavel Štrombach
Útočníci: Jiří Doležal, Tomáš Vozáb, Filip Lamač
Trenér: Zbyněk Štrupl
Asistent: Martin Nesládek

Hráči vytištění kurzívou po této sezoně v kategorii dorostu končí.

LUBOŠ KURZWEIL, MARTIN BOUŠKA