Pokud některé oddíly neodhlásí družstvo dorostenců na poslední chvíli před losovacím aktivem, jak bývá v posledních letech zvykem, tak má tato tradičně nejméně početná věková kategorie šanci na více zápasů, a tím i kvalitnější konfrontaci.Dorost
Na losování budou připraveny dvě varianty, a to buď dvě skupiny (9 + 10) a pak dvoukolově o umístění (stejně jako v uplynulém ročníku). Nebo má STK OFS připravenu varianta tří skupin (6 + 6 + 7), kdy by se hrálo na podzim dvoukolově každý s každým ve skupinách a na jaře by byly opět tři skupiny (dvoukolově), ale s novým rozdělením. První dvě mužstva z každé skupiny po podzimu by bojovala o postup a v dalších dvou skupinách by se hrálo o 7. až 12. místo a 13. až 19. místo. Vše bude záležet na losovacím aktivu a přání zástupců klubů.


Žáci
Do krajské I. A třídy postupuje z okresního přeboru FC Beck Mělník junior a opačným směrem putuje Čechie Kralupy. Do III. tříd sestupují Lobkovice (Hořín se ze soutěže odhlásil v zimní přestávce). Naopak do OP postupují Dolní Beřkovice a Úžice (místo Nové Vsi). Ve třetích třídách se bude hrát s 12 respektive 11 družstvy. Novými účastníky soutěže jsou Sokol Chlumín, SK Postřižín, Sokol Dolany, Vltavan Chvatěruby a Velký Borek B.


Přípravky
Do soutěže je přihlášeno 16 družstev starší a 14 družstev mladší přípravky. Hrací systém bude stejný jako v uplynulé sezoně. Termíny dohodnou vedoucí přípravek.