V přímém souboji o druhou příčku hostil Velký Borek Nové Strašecí. Po čtvrthodině byl hostům vyloučen hráč, který úmyslně rukou zabránil míči v cestě do brány. Z následného pokutového kopu se domácí ujali vedení. O několik minut později přidal Borek další branku. Hosté v závěru první půle využili nekoncentrovanosti v domácí obraně a snížili. Po obrátce Borek dvěma góly zvýšil na rozdíl tří branek. Strašecí deset minut před koncem korigovalo z pokutového kopu, ale poslední slovo měli domácí, kteří tak porazili dalšího silného soupeře a vystoupali na druhé místo.

Dobrou podívanou slibovalo dlouho očekávané derby kralupské Čechie a Kaučuku. Domácí Čechie začala aktivněji. Hra se soustředila převážně na polovině hostů. Převahu domácí vyjádřili dvěma brankami a odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Po změně stran měl navrch Kaučuk, který vstřelil kontaktní gól. Poté začal hřiště skrápět hustý déšť a obě mužstva se potýkala s nepřesnostmi. Rozuzlení přišlo v 80. minutě, kdy se domácím podařilo rozvlnit hostující síť potřetí. Dvě minuty před koncem uzavřela Čechie na konečných 4:1 a mohla se zaslouženě radovat ze skalpu městského rivala.

Na horkou půdu devátých Byšic zavítaly desáté Velvary. Obě mužstva jsou sice sousedé v tabulce, ale před zápasem je dělilo sedm bodů. Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří vstřelili úvodní branku a jasně diktovali tempo hry. Druhý poločas měl podobný průběh. Byšice měly převážně více míč na svých kopačkách, ale stále se jim nedařilo utkání definitivně rozhodnout. Gólová pojistka přišla v podobě penalty, pomocí které si domácí zajistili zasloužené tři body.

Předposlední Veltrusy, které na jaře doma ještě ani jednou neprohrály, tentokrát hostily třetí Kročehlavy. První půle byla vyrovnaná, ale diváci se žádné branky nedočkali. Ve druhé se záhy podařilo domácím otevřít skóre. Veltrusy byly mírně lepší, ale o čtvrtou výhru v sezoně je připravila velká chyba obrany patnáct minut před koncem, ze které se favoritovi z Kročehlav podařilo urvat alespoň bod. Domácí si připsali čtvrtou jarní remízu a poskočili na 12. pozici.

Nejvíce branek padlo na hřišti prvního Brandýsa, kam přicestoval Lužec. Bylo to utkání suverénně nejlepšího útoku proti druhé nejhorší obraně. Domácí jasně ukazovali, proč jsou vedoucí celek soutěže. V úvodní pětačtyřicetiminutovce mladý kádr Lužce sice bojoval, ale na výborně hrající Brandýs zkrátka neměl. Domácí nastříleli tři branky a druhé dějství bylo pouze formalitou. Hned v jeho úvodu přidal lídr čtvrtý gól a hosté rezignovali. Zbytek utkání byl jen už o tom, jak velký příděl si Lužec odveze. Nakonec se domácí brankostroj zastavil na čísle devět.

21. KOLO: V. Borek – N. Strašecí 5:2 (2:1, b: Kříž 3, Krajník, Valín – Stránský, Bareš z pen.), Č. Kralupy – K. Kralupy 4:1 (2:0, b: Kovář 3, Všolák – Stegbauer), Byšice – Velvary 2:0 (1:0, b: Koutný, Manžel z pen.), Veltrusy – Kročehlavy 1:1 (0:0, b: Kubata – Lolok), Brandýs – Lužec 9:0 (3:0, b: Folwarczny 4, Souček 2, Veselý, Janáček, Bojkovič).