Mělnicko - Zatímco úvodní kolo vyšlo výsledkově zástupcům Mělnicka v I. B třídě nad očekávání, ve druhém se stal pravý opak. Zabodovaly jen Vysoká s Řepínem. Fotbalisté Záryb, Tišic i Lužec odešli z vlastního hřiště s nepořízenou.

Vysoká měla v Rejšicích našlápnuto na druhé vítězství v sezoně. Nakonec ale domácí uhráli alespoň bod. Domácí měli po celé utkání územní převahu, ale v koncovce byli jaloví. Hosté se spoléhali na brejky a jeden z nich ve 32. minutě dotáhl Tomáš Skopka – 0:1. Krátce poté mohl Novotný vyrovnat, ale vyloženou příležitost neproměnil.

Převaha Rejšic pokračovala i ve druhém poločase, ale ke vstřelení branky nevedla. A mohlo být pro domácí hůře, protože Tomáš Skopka měl na noze druhý gól, ale z bezprostřední blízkosti minul prázdnou branku. V zoufalém náporu už v nastaveném čase se domácí nakonec vyrovnání dočkali, vykupitelem byl Putorík.

Tišičtí vstoupili do domácí premiéry v kraji aktivně. První hrozba přišla po patnácti minutách. Centr z kopačky Štráchala usměrnil Brodský hlavou nad. Kosořický brankář si ostrý zákrok připsal o dvě minuty později, když Klímovu jedovatou střelu vytáhl nad. Z následného rohu se z otočky prosadil Štráchal a Kortus se tentokrát natahoval marně.

Obdržená branka vyvedla hosty z úvodní pasivity. Kosořice vážněji prověřily gólmana až ve 25. minutě. Na roh si nejvýš vyskočil Boháček a Karda reflexivně zakročil. Ve 31. minutě si Adámek všiml nabíhajícího Gruse, který přehodil vybíhajícího brankáře a Darmoš do prázdné branky vyrovnal.

Po změně stran si diváci museli na zajímavější situaci počkat až do 67. minuty. Centrovaný míč Kortus vyboxoval k volnému Klímovi, jehož střela těsně minula branku. To bylo na dlouhou dobu vše. Závěr se blížil a oba týmy už myslely na bod. V 87. minutě však hostující Macháč zahrával roh, který usměrnil za záda brankáře Kardy spoluhráč Temiak. Porážka 1:2 je pro nováčka více než smolná.

Gólové dostihy

V souboji nováčků v Zárybech začali lépe hosté z Dlouhé Lhoty. Ve 2. minutě po trestném kopu vedli. Domácími gól na chvíli otřásl a od dalších pohrom je uchránil gólman Kvasnička a zbrklosti hostů. Domácí se zvedli po čtvrthodině. Mikšovskému nejdříve zkazil radost brankář, o dvě minuty později už ale po přihrávce nové posily Marečka domácí kapitán v pádu hlavou vyrovnal. Další domácí komplikace přinesl zákrok Hallika, který „zařídil“ hostům penaltu a vedení.

Ve druhé půli se hosté zaměřili na bránění a spoléhali na rychlé útočníky. V 60. minutě po rychlém protiútoku domácí inkasovali potřetí, přitom do té doby viselo ve vzduchu spíše vyrovnání. Naději vydoloval patnáct minut před koncem Dušička proměněnou penaltou za faul na pronikajícího Schütze. Domácí zcela ovládli hru, ale opět gól spadl do jejich sítě. V 82. minutě po rohu zcela volný hráč hostí rozhodl. Domácí vrhli zbytky sil do útoku. Po jednom z rohů svým druhým gólem Dušička už jen korigoval na konečných 3:4. Domácí doplatili na špatný vstup do zápasu a hrubé individuální chyby.

Bez ztráty jen Řepín

Jediný Řepín dokázal zvítězit i ve svém druhém zápase. Vítězství 3:0 nad Skalskem se ale nerodilo snadno. V prvním poločase se ve dvou šancích ocitl Štrupl, ale neujala se ani jedna. Hrálo se převážně na polovině Skalska, které hrozilo spíše střelami z dálky. Gól do šatny měl po standardní situaci na kopačce stoper Dvořák, gólovou radost domácích ale ještě odložil obránce zasahující na brankové čáře.

Slavilo se až ve 47. minutě. Prejza vysunul Schönfelda, který před vybíhajícím brankářem ještě stihl přihrát Šplíchalovi, a ten střelou z úhlu poprvé rozvlnil hostující síť. Poté se hra vyrovnala.

Dvacet minut před koncem si Skalsko vypracovalo svou největší příležitost. Domácí brankář Borecký musel nejprve zasahovat proti přízemní střele Šťastného a následně proti dorážce Formánka.

Vyhecované utkání orámovalo množství mnohdy brutálních faulů. V závěru hrálo Skalsko vabank, čehož dokázal Řepín využít k navýšení skóre. Po samostatném úniku se dočkal Štrupl, o dvě minuty později našel Salačův centr přesně hlavu Schönfelda, který pečetil na konečných 3:0.

Náskok nestačil

Lužec začal první půli utkání s Kropáčovou Vruticí dobře. Už po třech minutách zachyboval hostující brankář Čakrda a po následném rohu skóroval Hrdlík. Brzký gól nepřežily sluneční brýle hostujícího trenéra Holuba, které nevydržely náporu hbitých podrážek. A to ještě nebylo všechno. Ve 20. minutě si na zpětnou přihrávku naběhl Levý a prostřelil Čakrdu podruhé. Vrutičtí mohli do poločasu snížit, ale Koutného sólo zneškodnil brankář Jakeš.

Ze začátku druhé půle se pokračovalo v duchu té první s tím rozdílem, že Čakrda napravil své zaváhání a bravurně zneškodnil tutovky Kučaby a Merty. To jakoby probudilo hosty a začaly se dít věci.

Michal Korec napřáhl z trestného kopu z 35 metrů a Rambousek lehkou tečí usměrnil míč za Jakešova záda. V 73. minutě zakroutil Martin Korec míč přes zeď a s pomocí tyče srovnal. Domácí pohromu dokonal v 84. minutě Koutný, který proběhl obranou a střelou podle gólmana zvrátil skóre na vrutickou stranu. V závěru měl Lužec velký tlak, ale hosté vítězství se štěstím ubránili.

Řepín – Skalsko 3:0 (0:0)

Branky: 47. Šplíchal, 87. Štrupl, 89. M. Schönfeld. Rozhodčí: Mansour. ŽK: Kinzl - Holoubek, Zimmermann. Diváci: 110. Řepín: Borecký – Kraus, Vaněček (55. Salač), Dvořák, Kinzl – Rosenbaum, Šplíchal, Prejza, Rada – M. Schönfeld (90. Pletka), Štrupl.

Rejšice – Vysoká 1:1 (0:1)

Branky: 90+2 Putorík – 32. T. Skopka. Rozhodčí: Nusl. Diváci: 100. Vysoká: Jan Finkous – Štěpánek – Tichota, Možný, Nový (70. L. Fidrant) – D. Řízek (46. Synek), Vavrek, Brejša, M. Skopka – R. Finkous (90. Chaloupka), T. Skopka.

Tišice – Kosořice 1:2 (1:1)

Branky: 18. Štráchal – 31. Darmoš, 87. Macháč. Rozhodčí: Stádník – Laštovička, Pejša. ŽK: 2:2. Diváci: 112. Tišice: Karda – John, Brodský, Holomek, Klíma – Temiak, Štráchal (60. Karlík), K. Prejzek, Krupička (46. Vítovec) – Brzoň, T. Prejzek.

Záryby – Dlouhá Lhota 3:4 (1:2)

Branky: Dušička 2, Mikšovský – Limr 2, Šolc, Javůrek. ŽK: Hallik, Mareček – 3. Záryby: Kvasnička – Kiss (36. Záhora), Brůžek, Hallik, Janovec – Driml, Dušička, Mikšovský, Schütz – Fr. Valentin (75. Tesař) – Mareček.

Lužec – Kr. Vrutice 2:3 (2:0)

Branky: Hrdlík, Levý – Rambousek, Martin Korec, Koutný. Rozhodčí: Krejza. ŽK: Levý, M. Kučaba, Rybář, Jakeš – Michal Korec, Novák. Lužec: Jakeš – Šára, D. Tauchman, Rybář, Špánek – Wolf, Hrdlík, M. Tauchman, Uher – Merta, Levý (46. M. Kučaba).