Aktuálně nejlepším postavením se může pyšnit rezerva Lužce, která je lídrem. O jeden bod před Chvatěruby.

Lužci se sezona vede náramně – svojí nejdelší vítěznou sérii natáhl na dvanáct vítězství. Klíčové utkání tým ale čeká za týden, právě s Chvatěruby.  Ještě předtím však mužstvo musí zvládnout nedělní zápas s Hostínem. To by vzhledem k postavení v tabulce neměl být problém, Hostín je až devátý. 

Chvatěruby lídrovi nedají ani trochu klidu. Naposledy sice prohrály a výslunní místo musely přenechat soupeři, budou se chtít na něj ale rychle vrátit.

Neratovice - Velvary
Neratovice chtějí do první pětky. Musí ale porazit Rakovník

Ve hře o první místo jsou stále i Úžice, které ztrácí na nejlepší celky tři body. Naposledy hráči SK odčinili porážku s Chvatěruby, poradili si s Hostínem. Suverénně posledním klubem soutěže je Nová Ves. Tamní Sokol získal během sezony jen devět bodů. Navíc obdržel už 101 branek a šance na odpoutání se od posledního místa je tři kola před koncem mizivá.

V čem je největší problém? „Nedaří se nám hlavně proto, že je malá účast na trénincích a každý týden hraje někdo jiný. Kluci už jsou také starší, chybí jim fyzická kondice. Nemáme kam sáhnout, abychom tým omladili. Nemáme dorost, žáčky, musíme se s tím poprat. Tohle je ale problém všeobecný, podívejte se třeba na Chlumín, ten fungování úplně přerušil. A ostatní kluby ve čtvrtých třídách to bude postupně potkávat také. Nemluvím teď o financích, ale o hráčích. Nejsou. Co se týče vedení, byli bychom rádi, kdyby to někdo převzal. Ale ta situace je tak špatná, že fotbal u nás spíše už jen dožívá,“ říká smířeně Jaroslav Kratochvíl, vedoucí Nové Vsi.

Do konce sezony nejnižších tříd už opravdu moc nezbývá. Kdo se dočká postupu do vyšší soutěže? Napovědět může výrazně už víkendové kolo. A následující zápas jara.

JAN PECHÁNEK

Ilustrační foto.
Exsparťan Chabada: Kritika hráčů byla úplně zbytečná