Klid do závěrečných kol má vedle FC Beck Mělník a béčka FK Neratovice /Byškovice také Sokol Dřísy, který se dokázal do třetí třídy vrátit hned po roce.

Oslavy mohly vypuknout po nedělním domácím zápase s rezervou Řepína (8:0). Právě ta držela ještě v poločase soutěže s náskokem na Dřísy třetí postupové místo. Během jara ale fotbalisté Dřís prohráli pouze s oběma už jistými postupujícími a své snažení korunovali osmičkou do řepínské sítě.

„Zaplaťpánbůh, že jsme tam. Postup jsme také oslavili. Čekali jsme, že budou Řepínští klást větší odpor, ale byli bez posil. Po prvním šťastném gólu zdálky už se to s hosty vezlo,“ ulevil si po zápase brankář Dřís Marek Vojtek.

V B skupině zůstávají neobsazená ještě dvě postupová místa. Nic v tomto ohledu nenapověděl ani vzájemný duel dvou ze tří týmů, které mohou na postup pomýšlet. Obříství se výhrou nad Sokolem Ledčice (3:2) na svého soupeře bodově dotáhlo, ale už v dalším kole projde jinou těžkou zkouškou na hřišti Dolan, které jako jediný celek na okrese ještě v letošní sezoně neprohrál. V postupové hře je i béčko kralupského Kaučuku držící se po 24 kolech o pouhý bod zpět.