Dobře nakročeno má ibéčko Řepína, ale na záda už mu nepříjemně dýchají Dřísy. Jarní odvety tak slibují řadu nelítostných bojů okaždýbod.

Titul podzimního krále patří Becku Mělník Junior, který má ovšem ozápas více než druhé Neratovice/Byš­kovice B. Ty vpřípadě výhry vjarní dohrávce se Střezivojicemi obod přeskočí soka od soutoku. Beck je nově založený klub, který má navázat na bývalé úspěchy a slávu EMĚ. Kádr je nabitý hráči zvučných jmen, kteří mají zkušenosti zmnohem vyšších soutěží a mají co společného sbývalým mužstvem EMĚ. Ve IV. třídě nemají tito hráči konkurenci a mezi postupovou trojicí určitě chybět nebudou.

Krůček od postupu je irezerva Neratovic/Byškovic. Tým je vzápasech vhodně doplňován hráči zširšího kádru Amužstva hrajícího I. Atřídu a na jeho výkonu je to hodněznát.

Třetí rezerva Řepína výborně soutěž rozehrála, ale vzávěru poměrně lehce ztrácela. Neradi asi budou vŘepíně vzpomínat na potupnou remízu vTuhani a těžko stravitelná je pro ně iprohra vderby vNebuželích. Ani tyto ztráty, ale nemusí nic znamenat. Řepínští mohou počítat sposilami záčka a postup by jim také neměl uniknout.

Loňský účastník třetí třídy, Sokol Dřísy, už ztrácí na třetí Řepín tři body a ještě má odehráno outkání víc. Dřísy měly vynikající vstup do soutěže a vprvních třech kolech jen vyhrávaly. Pak ale nastal útlum, ze kterého se hráči dostali až vzávěru podzimu. Bodová ztráta už je výrazná, ale naděje umírá až naposled.

To pro páté Nebužely se postup pomalu posouvá pouze do oblasti hlubokých teorií. Hráči Nebužel dokázali odehrát řadu výborných zápasů, které ovšem střídali sslabšími, což je stálo několik zbytečně ztracených bodů, které budou při závěrečném účtování chybět.

Překvapivě dobré výkony podávají vsoutěži rezervy Kel a Všetat. Na boj opostup to sice stačit nebude, ale za své umístění se hráči stydět rozhodně nemusí.

Trochu zklamání je určitě zumístění osmých Střezivojic, kde jsou zvyklí na lepší výsledky. Bohužel se jim ale vůbec nedaří vdomácích zápasech, kde vsedmi duelech poztráceli třináct bodů. Naopak padesátiprocentní úspěšnost mají na hřištích soupeřů, ale to na lepší umístění nestačí.

Na devátém až jedenáctém místě jsou seřazeny rezervy Velkého Borku, Mšena a Lobkovic. Jejich společným jmenovatelem jsou problémy vAmužstvu, které se přenášejí do béček. Zatímco ve Velkém Borku a Mšeně musí řešit nevýrazné výsledky Amužstev, vLobkovicích se potýkají snedisciplino­vaností hráčů, kteří se mnohdy kutkání nedostaví.

Předposlední Tuhaň iposlední eL Bunda hrají fotbal jen pro radost. VTuhani mají navíc potíže sfungováním klubu jako celku. Ani pět let od ničivých povodní se zatím nepodařilo vTuhani vybudovat solidní hrací plochu, ozázemí ani nemluvě. To vše se zákonitě odráží ina předváděnéhře.

Podrobnou statistiku z podzimní sezony v A skupině IV. třídy vám přineseme ve středečním Mělnickém deníku.