Poslední letošní okresní derby se hrstce fotbalových příznivců muselo líbit. Na těžkém terénu měli favorizovaní hosté raketový nástup. Už v 11. minutě vedli rozdílem třídy. Domácí ale hru vyrovnali a v závěru sahali dokonce po remíze.

Už v 9. minutě posadil Bárta trestný kop na hlavu Lukáše Krejčíka, který umístil míč přesně k tyči – 0:1. Než se domácí vzpamatovali, inkasovali znovu. Hostující kapitán Bárta napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a gólman Jakeš vůbec nereagoval – 0:2. Zlý sen domácím završil laciným gólem Melounek, který po skrumáži bez problémů zasunul míč do opuštěné branky – 0:3.

Přes mizerný úvod si domácí přece jen zaslouží pochvalu. Rychle se ze šoku oklepali a ve druhé polovině soupeři zle zatápěli a gól visel na vlásku. Nebezpečí pro Staňkovu branku hrozilo zprava, kde agilní Uher neustále zaměstnával hostující obránce. Střelba je ale u domácích hlavně v režii kapitána Martina Tauchmana, který v 16. minutě jen těsně minul levou tyč a o chvilku později po špatném odkopu Šestáka mířil pouze do rukou připraveného Staňka.

Největší šanci domácím v prvním poločase zazdil Uher, který se sice po centru Kučaby dostal k míči dřív než Staněk, ale míč z jeho hlavy mířil těsně nad. Také ve druhém poločase pokračovali Lužečtí v aktivní hře a získali mírnou převahu. Zaslouženého snížení se dočkali v 54. minutě, kdy jako správný kapitán střelou z velkého vápna zavelel ke zteči Martin Tauchman – 1:3.

Radost domácích ale trvala jen dvě minuty. Po rychlé akci a centru L. Krejčíka se trefil hlavou Pokorný – 1:4. Pak měl velkou šanci Bárta, který z trestného kopu mířil přesně k tyči, ale Jakeš svým výtečným zákrokem částečně napravil své slabší chvilky z úvodu.

V úvodu poslední čtvrtiny domácí snížili až na rozdíl gólu a hosté se začali strachovat o vítězství. Velké štěstí měli dvacet minut před koncem, kdy se míč odrazil od břevna jejich branky.

V závěru vsadili domácí vše na útočnou kartu a zapomínali na obranu. Hosté se tak snažili o rychlé brejky. Gól ale už žádný nepadl a tak se mohou Pšované těšit z vedoucí příčky, kterou si udrží až do jarních odvet.

 

Branky: 9. L. Krejčík, 10. Bárta, 11. Melounek, 56. Pokorný – 54. M. Tauchman, 65. Novák, 68. Šára. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváků: 100.
Lužec: Jakeš – Šára, Hrdlík, M. Kučaba, Špánek – Šimon, M. Tauchman, D. Tauchman, J. Kučaba (58. Novák) – Uher, Merta.
Pšovka: Staněk – M. Krejčík – Šesták, L. Kettner, Olšiak – Pokorný, Tomášek, Bárta, Grabmüller – L. Krejčík (82. Hakl), Melounek (90. Nemasta).