Duel mezi Neratovicemi a Českým Brodem, které od sebe dělily pouhé dva body, sliboval zajímavý fotbal. Český Brod ve svých řadách představil několik hráčů s ligovými zkušenostmi na čele s pětačtyřicetiletým veteránem a internacionálem futsalové reprezentace Janem Klímou v brance. Své zkušenosti v obraně také prezentoval nedávný hráč Slavie a reprezentant do „21" Tomáš Hrdlička. V neposlední řadě pak záložník a kapitán Zdeněk Šmejkal, který prošel Příbramí, Plzní a Baníkem Ostrava.

Brankáři téměř bez práce

Vyrovnaný zápas téměř bez šancí nenaplňoval gólové očekávání více než dvou stovek diváků. V první části hry byl fotbalovější hostující tým. Český Brod přehrával středovou řadu neratovických, kde dominoval především Walter se Šmejkalem. Z mírné herní převahy ale nedokázal vytěžit víc, než nastřelit břevno z hlavy Hrdličky ve čtyřicáté minutě. Vážněji domácí branku neohrozil Brod jen díky spolehlivému výkonu obraných řad domácích, kterým vydatně vypomáhal kapitán Kokoška. Oba brankáři byli téměř bez práce. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Neratovice přidaly na pohybu a důrazu ve středu hřiště a hned si vypracovaly první vážnější šanci. Tu řešil veterán Klíma včasným vyběhnutím mimo vápno a odkopem tak zbavil šance útočníka Kozáka. Domácí ožili a zaměstnávali obranu soupeře.

Chládek těsně minul

V posledních deseti minutách se dostali konečně k nějakému tlaku a po faulu Hrdličky a následně rozehraném trestném kopu dostali hostujícího brankáře poprvé v zápase na zem. Sražená střela Chládka těsně minula pravou tyč. A když v síti neskončil ani trestný kop Hrdličky, díky zákroku spolehlivého domácího brankáře Maliny, mohli se aktéři utkání spolu s diváky těšit na penaltový rozstřel.

Došlo na penalty

V první sérii pokutových kopů byli vždy jednou úspěšní brankáři a tak došlo na pokračování do rozhodnutí. Hned v šesté penaltě uspěl domácí Kozák. A když střelec hostů Marek trefil tyč, mohli se domácí radovat z jednoho bodu navíc.
Ve slušně vedeném zápase diváci viděli poměrně kvalitní duel bez větších chyb a šancí na obou stranách. Dělba bodů s prémií pro šťastnější domácí byla zasloužená. „Byl to těžký soupeř. Na víc než na dva body jsme neměli. Prakticky jsme nevystřelili na bránu. Teď doufám, že uhrajeme nějaké body venku a budeme mít klidnou zimu," uvedl pro Mělnický deník trenér Neratovic Jan Studený.
„Byl to vyrovnaný zápas a prakticky bez šancí. Myslím si, že jsme byli lepší v první půli utkání, ale máme dva zraněné a možná nám ve druhém poločase došly síly. Dělba bodů byla spravedlivá. Domácí potom měli větší štěstí na penalty, ale jsme spokojení, že vezeme domů alespoň bod," zhodnotil po zápase českobrodský trenér Zdeněk Šmejkal.

KAREL ZEMAN