Nováček z Libčic patří mezi nejslušnější mužstva v soutěži. Utkání na hřišti mělnického FC pro něj nejspíš nadlouho zůstane černou můrou.

Největší zlobu v hostech odpálil Kosinou odmávaný a Kvasničkou odpískaný ofsajd nedlouho před půlí. David Bareš na to konto počastoval všechny sudí (na druhé čáře Hlavnička) nepublikovatelným výrazem a pokračovat měl podle „zadní“ strany zápisu i po udělení červené. Vyloučení svého druhého hráče v ročníku nenechalo chladným kouče hostí Hamouze.

Jemu sudí na vrub navíc přičetl i výhrůžky fyzickou likvidací a plivnutí na asistenta. K tomu mělo dojít při odchodu vykázaného kouče z lavičky. Tu podle Kvasničky opustil až pod pohrůžkou ukončení zápasu.

Kromě chování přímých aktérů rozhodcovskému triu nebylo po chuti ani vystupování diváků hostí.

Na pokyn byli pořadatelskou službou během jednoho z přerušení odvedeni od oplocení hřiště u jednoho z asistentů na tribunu. A měli to údajně být rovněž oni, kvůli kterým v závěru už zesílená pořadatelská služba volala o asistenci policii.

„Vyhrožovali nám, že mají u sebe nože, které do nás píchnou, že si na nás počkají a hrozili fyzickým napadením,“ vylíčil hlavní rozhodčí zápasu.

Z něj nakonec neodešli s čistým štítem ani domácí. Jeden z náhradníků, který se na hřiště vůbec nedostal, pronesl v duchu předešlého dění o rozhodčích před jejich kabinou větu směrem k pořadateli. Pozornému sudímu ale neunikla a ihned tasil červenou.

VZÁCNÁ SHODA: SUDÍ HOSTY POŠKODILI

Podle všeho ji ale nejspíš měl udělit za svůj výkon v utkání i sobě. To, že hosty poškodil, Deníku potvrdil pod příslibem anonymity i zdroj blízký domácímu týmu. Hosté neměli o od začátku tendenčně vedeném utkání pochyb. Stejně jako s výroky rozhodčích na hřišti se neztotožňovali ani s jejich popisem událostí v zápise. O údajných výhrůžkách nožem mluví jako o vrcholně nestoudné lži.

„Než zažívat takový zápas, raději si dát dva vlastňáky a odpískat konec,“ prohlásil trpce ironicky zkušený brankář hostí Kamil Šídlo. Víc duel rozebírat nechtěl.

Nezdar Libčic se nejvíce hodil do krámu Nelahozevsi, která na druhém místě rázem zdvojnásobila svůj náskok na šest bodů. Podpořila jej i přesvědčivým vítězstvím na půdě čtvrtých Holubic. Ty podle hostů nebyly důstojným soupeřem.

„Od začátku bylo jasné, kdo se bije o postup,“ hodnotí dynamovci na svém webu s tím, že po dvou brankách v rychlém sledu byl zápas už jen otázkou výše skóre.

Prvenství ve skupině má nadále ve své moci Dolní Bousov. Sestupující Tišice sice lídra podruhé v sezoně nezaskočily, v sestavě, jejíž věkový průměr mírně převyšoval hranici staré gardy, ale odešly se vztyčenou hlavou. Po poctivém defenzivním výkonu hosté inkasovali od Bousova jako teprve druhý jarní soupeř méně než čtyři góly.

I. B třída – 24. kolo

D. Bousov – Tišice 3:1 (2:1)
Branky: 2. Tomíček, 56. Koštíř, 39. Sedláček – 9. Brodský. Rozhodčí: Zoufalý. ŽK: 2:2. Diváci: 160.

Byšice – Dobrovice B 2:1 np (1:0)
Branky: 34. Tumbas z pen. – 79. Gába. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 1:1. ČK: 42. Lauda (B.). Diváci: 100.

Holubice – Nelahozeves 0:3 (0:2)
Branky: 20. Kobera, 22. Holý, 80. Pekárek. Rozhodčí: Kratochvíl. Bez karet. Diváci: 150.

Neratovice B – Lužec 2:0 (1:0)
Branky: 7. Jína, 53. Šmejkal. Rozhodčí: Mir. Vlk. ŽK: 4:1. Diváci: 85.

FC Mělník – Libčice 2:0 (0:0)
Branky: 64. Mrázek, 89. Šimůnek. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 1:5. ČK: Čičmanec – 41. Bareš. Diváci: 80.

Fotbalisté FK Kralupy 1901 (v modrém) porazili Čečelice 2:1 po penaltách a oslavili postup do okresního přeboru.
Penalty vrátily Kralupy mezi okresní elitu