Libiš v souboji béček porazila Pšovku 2:1. Ve čtvrtek ještě předehrávaly v I. B třídě Záryby proti prvním Kosmonosům B (1:3) a ve třetí třídě Horní Počaply s Mlékojedy (2:3). Zbylé taháky nabízí víkendový program, vrcholí jak krajský, tak okresní fotbal. Na obou úrovních ještě zůstávají některé nedořešené tajenky.

O hodně půjde Dynamu Nelahozeves v I. A třídě. Oba celky se perou o záchranu a o bod lépe je na tom Nelahozeves. Nicméně pro Slaný zase mluví domácí prostředí, a také to, že divizní A tým ukončil sezonu už před týdnem a tak se béčko asi posílí některými hráči. Jak se parta kouče Kaplana popasuje s touto výzvou?

V nezáviděníhodné pozici se na konci své nováčkovské sezony ocitly také Všestudy. O tom, zda budou v kraji pokračovat, navíc nerozhodují samy. Kromě vlastního zisku v Benátkách na béčku, kde ale naposledy uspěly i poslední Byšice, potřebují bezpodmínečně zaváhání Plaňan ve skupině C. Aktuálně nejlepší tým na 12. příčkách má o bod navrch a jako jediný by se aktuálně zachránil.

Na řadě místech se chystá už „jen“ klasická rozlučka se sezonou – někde spojená s korunovací za první místo v soutěži. Náležitě užít si triumf v okresním přeboru po pěti letech hodlají ve Vysoké. Slavit se začne ještě před utkáním s Dolními Beřkovicemi (výkop už ve 14), kde bude hlavní motivací domácích dotáhnout jaro bez bodové ztráty. Vše začne spanilou jízdu vláčkem po okolních vesnicích. Po zápase a předání poháru se bude následovat zábava s hudbou, tancem a bohatým občerstvením.

Ve třetí třídě si vítěz oslavy bude muset ještě uhrát na hřišti. První Řepín bude hájit své postavení na hřišti druhých Veltrus. K dispozici má kromě tříbodového polštáře i lepší první vzájemný zápas, když hned v prvním podzimním utkání doma vyhrál vysoko 7:2.

Ve čtvrtých třídách se naposledy bude hrát ve dvou skupinách. Pro příští ročník si kluby schválily rozšíření třetí třídy. Jarní derniéru v „pralese“ tak čeká větší množství týmů než obvykle.

V PÁTEK 16. ČERVNA

III. třída: 18.00 Kly - Kralupy 1901 B
IV. třída B: 18.00 Chlumín/Tuhaň - Jeviněves

V SOBOTU 17. ČERVNA

I. A třída B: 17.00 Pš. Mělník – St. Boleslav
Okresní přebor: 14.00 Vysoká - Dolní Beřkovice, Vraňany - Horní Beřkovice, 17.00 Kostelec - Čečelice, Mšeno - Tišice, Obříství - Vojkovice
III. třída: 10.15 Hořín - Lobkovice, 17.00 Ovčáry - Cítov, Veltrusy – Řepín
IV. třída A: 14.00 Roma Mělník - Lobkovice B (hř. Lobkovice), 17.00 Velký Borek B - Střezivojice, Tuhaň – Dřísy
IV. třída B: 15.00 Tursko - Uhy, 17.00 Úžice - Ledčice, PTZ Nelahozeves - Sazená, Chvatěruby - Čechie Kralupy, Postřižín - Hostín, Dřínov - Dolany B

V NEDĚLI 18. června

I. B třída B: 13.00 FC Mělník – Velvary B, Lužec – Byšice
Okresní přebor: 17.00 Velký Borek – Zálezlice
III. třída: 17.00 Dolany - Liběchov, EMĚ Mělník – Vehlovice
IV. třída A: 13.30 Obříství B - Kly B, 17.00 Nebužely - Všetaty/Čečelice, Mšeno B - Spomyšl, Lužec B - Byšice B