V současné podobě by nejnižší okresní soutěž zůstala, kdyby přihlášku nepodala trojice nových mužstev. Na fotbalovou mapu míří nově rezervy FC Mělník a Vysoké. K tomu projevilo vážný zájem vstoupit do okresu Tursko z Prahy - západ. Okresní fotbalový svaz Mělník klubu vyšel vstříc a tak se do fotbalové rodiny kolem soutoku přidal nový celek.

„Mohu potvrdit, že definitivně patříme na Mělnicko. Ve svém regionu jsme nebyli moc spokojení, hrálo se i málo utkání. Komunikace s Mělníkem byla úplně bez problému a všichni se na novou soutěž těšíme. Startujeme samozřejmě ve IV. třídě,“ řekl ohledně zásadní změny v Tursku František Znamenáček, předseda klubu.

Do nejnižších okresních soutěží tedy přibývají tři mužstva. To je podle slov Jiřího Kabyla, předsedy místního svazu, dostatečný počet k tomu, aby se soutěž rozšířila na tři skupiny. Nyní je rozdělena na dvě. O počtech mančaftů v jednotlivých skupinách a přesné změně systému svaz bude teprve jednat. 

Pokud by výše uvedená informace platila už od letošního podzimu, zrušila by se i baráž o postup do III. třídy. „Pro mě je celkově baráž nespravedlivá, vždyť jeden tým maká zbytečně. Jsem pro přímý postup i sestup. V takovém případě by to však znamenalo, že by z trojky sestupovaly až čtyři týmy,“ upozornil i na druhý úhel pohledu Kabyl.