Nejdelší kelské čekání na výhru v krajských fotbalových soutěžích je u konce. Tým okolo hrajícího kouče Jana Studeného otočil duel v Sázavě a po osmi chudých kolech v I. A třídě konečně zabral za tři body. Zbylí dva reprezentanti Mělnicka vyšli v 26. kole naprázdno. Záryby přivezly z Českého Brodu kromě porážky i dva vyloučené.

Kly začaly na půdě zachraňující se Sázavy v duchu svých předešlých duelů. Od začátku byly sice více na míči, jenže během necelé půlhodiny jim domácí dvakrát pláchli.

Hostům se ale povedl obrat. Miřatský trefil ještě před pauzou kontakt a Studený s Jeníkem zasadili domácím v rozmezí dvou minut druhé půle definitivní K. O.

Především rána Studeného, který uklidil do šibenice míč odražený daleko za šestnáctku, stála za to. „Teď už můžu v klidu skončit,“ hlásil, když se hostům po obratu povedlo přestát zbytek zápasu bez úhony. „Po obratu jsme trochu polevili a domácí nás zatlačili. Naštěstí jsme to ale ukopali a zbytek pochytal Chaloupka,“ dodal Jan Studený.

Střet Českého Brodu B a Záryb, tedy celků z vrchní poloviny tabulky, nabídl sedm branek a dvě vyloučení. Zatímco na červené vyhráli hosté, v důležitějším, gólovém, aspektu byli v poměru 4:3 lepší hráči béčka. Pro Záryby to byla teprve třetí jarní porážka.

Do přestávky hosté dvakrát přišli o vedení, sami dokázali po změně stran reagovat na nepříznivý stav, kterému předcházela sporná ofsajdová situace.
Zápas značně ovlivnila 69. minuta. Hostující Tomáš Vytlačil podle sudího neudržel nervy, v přerušené hře udeřil Skořepu loktem do hlavy a musel předčasně do sprchy. To nenechalo chladným jeho mladšího bratra Davida, který rozhodčího počastoval nepříliš líbivým slovníkem, a i on musel předčasně ze hřiště. V sezoně už potřetí.

Domácím stačilo k využití početní převahy pět minut. Hosté zápas ani v devíti nezabalili, místo gólu se ovšem dočkali jen uznání. „Soupeř byl velice kvalitní a ukázal, proč se nachází v horních patrech tabulky,“ nechal se slyšet kouč domácích Jindřich Stejskal.

Hosté dali po utkání najevo nesouhlas s první červenou a jejich vedoucí Jaroslav Bureš na protest odmítl potvrdit zápis. „Jestli to vůbec loket byl, tak určitě ne v přerušené hře,“ hájí Zárybští svého spoluhráče.

I. A třída – 26. kolo:

Sázava – Kly 2:3 (2:1)
Branky: 20. Sochor, 24. Keltner – 41. Miřatský, 56. Studený, 57. Jeník. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: 4:1. Diváci: 100.

Luštěnice – Pšovka 4:0 (1:0)
Branky: 51. a 89. Lada, 44. Fidrich, 65. Holčapek. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Č. Brod B – Záryby 4:3 (2:2)
Branky: 13. a 23. Sedláček, 58. Šťastný, 74. Kohout – 6. F. Valentin, 16. Krulich, 66. Antoš. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 0:2. ČK: 69. T. Vytlačil, 69. D. Vytlačil (oba Z.). Diváci: 100.