Nejlepší formu zatím prokazují týmy Kostelce a Velkého Borku. Oba si v pohodě pohlídaly svá domácí utkání. Kostelečtí měli proti béčku Záryb usnadněnou roli v tom, že ve stejném termínu hrál i první tým hostujícího Sokola. „Nepřijeli v příliš silné sestavě. Herně jsme byli lepší, což ale musíme potvrdit hned v dalším kole v Horních Počaplech,“ nepřeceňoval výhru 5:1 domácí Petr Driml.

Ve šlágru kola se střetly týmy, které v loňské sezoně nejvíce šlapaly na paty postupujícímu Mělníku. Velký Borek využil výhody domácího prostředí a Liběchov porazil 4:1. Slavisté poprvé udeřili po rohu hlavičkou Kubišty už ve 3 minutě. Na rozdíl dvou branek zvýšil po další standardní situaci znovu hlavou Hampl. Hosté stačili do poločasu snížit Veselým. Bojovný fotbal pokračoval i po obrátce, přece jen větší snaha přinesla další dvě branky domácím.

Vysoké vítězství na hřišti zatím tápajícího Lotosu by mohlo k lepším výsledkům nastartovat Čečelice. „Zápas měl jednoznačný průběh, pouze skóre mělo být o ještě hodně vyšší, ale opět jsme neproměnili mnoho šancí. Domácí Lotos hrál velice slušně, i proto měl zápas klidnou atmosféru,“ řekl k výhře 7:1 sekretář Sokola Josef Zeman.

Slušné utkání, ve kterém nebylo daleko dalšímu cennému bodu na hřišti soupeře, odehrála rezerva Tišic. Hosté ve Dřísech dokonce v poločase o gól vedli. V domácím dresu opět řádil tentokrát čtyřgólový střelec Velčovský. Hosté ale viděli za porážkou 4:3 někoho jiného. „Rozhodčí se vyznamenal, když našemu kapitánovi udělil červenou kartu a nesmyslně proti nám odpískal penaltu. Přesto tým dokázal v deseti bojovat a vytvořit si slušné gólové situace, které zůstaly nevyužity.“

Poměrně jednostranný průběh mělo utkání neratovické rezervy se Sokolem Všetaty (3:0). I když se hostům proti tomuto soupeři v minulosti výsledkově dařilo, tentokrát platil opak. Domácím kalila radost z výhry pouze zranění, která nedovolila dohrát zápas hned třem hráčům.

Nečekaný průběžný výsledek mělo utkání ve Vysoké, kde hostující Mlékojedy v poločase prohrávaly s domácím béčkem 2:0. Překvapení se ale nakonec nekonalo a hosté skóre třemi góly otočili.

Mezi střelce se po čase zapsal i padesátiletý Jiří Jahodka. „Zjistil, že mu fotbal chybí, takže by měl opět hrát pravidelně. Zpočátku jako bychom se nemohli srovnat s vynucenými změnami v sestavě, kdy například do brány musel Matucha a nastoupil i trenér Hýř. Pak se to ale změnilo. Byli jsme lepší a vyhráli. Domácí pokud neposílí, bude to pro ně špatné. Mladému a běhavému mužstvu zcela chyběla fotbalovost,“ poznamenal sekretář Startu Josef Frajbiš.

Výsledky 3. kola: Vehlovice – H. Počaply 1:2 (0:1) Liman – Fikart, Váňa, ČK: 1:0, Kostelec - Záryby B 5:1 (2:0) Vostřel 3, Driml, Hruška – nehlášen, Vysoká B – Mlékojedy 2:3 (2:0) Vykoukal, Pešan - Němeček, Jahodka, Hýř, V. Borek – Liběchov 4:1 (2:1) T. Krajník, Kubišta, Vavřina, Hampl - Veselý, Neratovice B – Všetaty 3:0 (1:0) Turna, Swancar, vlastní, Dřísy – Tišice B 4:3 (1:2) Velčovský 4 - Pek 2, Kuča, Lotos – Čečelice 1:7 (1:5) Řehák - Kábrt 4, Čermák, Černý, Klobása.