Neuměřice / Osmadvacátý ročník fotbalového Memoriálu Václava Bušila ovládl posílený celek Sokola Uhy, a vystřídal tak po tříleté nadvládě nelahozeveské Dynamo. To letos organizátoři nepozvali. „Třikrát jsme je nechali vyhrát. I když jezdili s kombinovaným týmem, jejich kvalita je přece jen hodně vysoká,“ vysvětlil krok neuměřického vedení sekretář Antonín Kunert.

Dynamo nahradil z Mělnicka jiný tým – účastník III. třídy Sokol Chlumín. Ten dělal v prvním duelu problémy Sokolu Uhy, nakonec ale podlehl 2:3, když se za poražené trefili Stoklasa s Hovorkou.

Domácí Neuměřice poté otočili z 0:2 na konečných 6:3 zápas se Slatinou.

Slatina si spravila náladu v neděli proti Chlumínu, který přijel už s několika dorostenci a v obraně nestačil. Slatinští tak snadno vyhráli 6:3, hattrickem se blýskl Paprňák, nejlepší střelec turnaje (pět branek), chlumínské góly obstarali Peluch, Hovorka a Tůma.

Finále bylo hodně dramatické. Za domácí se trefil nádherně J. Líman, za hosty Pešta a muselo se na penalty. Zatímco Uhští exekutoři byli neomylní, domácí jednou nedali a trofej tak nezískali.

Uhy – Chlumín 3:2 (Křelina 2, Král – Stoklasa, Hovorka), Neuměřice – Slatina 6:3 (F. Líman 2, J. Líman 2, Macák 2 – Paprňák 2, Malík). O třetí místo: Slatina – Chlumín 6:3 (Paprňák 3, Sobota 2, Malík – Peluch, Hovorka, Tůma. Finále: Neuměřice – Uhy 1:1, na penalty 4:5 (J. Líman – Pešta).