Nejen po očku sledovat sobotní zápas Velvar s Dynamem Nelahozeves, ale především se soustředit na ten vlastní, chce trenér A třídních fotbalistů Neratovic Jiří Kafka. V neděli hostí třetí tým pořadí na svém stadionu Lhotu.

„Je to zkušené mužstvo, za které hrají bývalí Kladeňáci se zkušenostmi z třetí ligy a divize. Bude to hodně těžký soupeř. U nich jsme remizovali nula nula, tentokrát bychom chtěli vstřelit alespoň jednu branku a vyhrát,“ přeje si Jiří Kafka. Kdyby se povedl Dynamu malý zázrak a připravilo druhý Slovan o nějaký ten bod, jistě by se Neratovickým v neděli nastupovalo o dost lépe.

Víkendovou domácí remízou s Ostrou si fotbalisté mělnické Pšovky zkomplikovali postupové šance. V tabulce I. B třídy klesli na druhé, zatím také postupové místo. Těžké to bude pro svěřence trenéra Svobody i na hřišti Dolního Bousova.

Další derby utkání odehraje na svém hřišti FK Vysoká. Soupeřem bude poslední tým tabulky ze Mšena. Pro domácí je nutnost tří bodů takřka existenční podmínkou, pro hosty by vítězství zase znamenalo zvýšení motivace do zbývajících kol.

„Porážka v Lužci už je zapomenuta, teď se musíme soustředit na Mšeno. Body potřebujeme jako sůl,“ zdůraznil důležitost utkání kouč Vysoké Václav Řízek.

Důležitý krok k zachování I. B třídy také do dalšího ročníku udělali vítězstvím nad Vysokou právě u Vltavy. Už docela klidné spaní by hráčům Eletisu mohlo zajistit vítězství v Kropáčově Vrutici. Ta si ale v domácím prostředí už nemůže dovolit další výprodej bodů, a tak se diváci mohou těšit na zajímavé utkání.

Zeleneč hostí ambiciózní Řepín, který se bude chtít představit na hřišti nového lídra skupiny B v lepším světle než v minulém domácím utkání s Kosmonosy. Domácí jsou favority, ale hosté nemají co ztratit. Pozor, zápas změnil oproti původnímu rozpisu termín, hraje se už v sobotu.

Ve skupině A přivítají v sobotu dopoledne Kralupy fotbalisty Kněževsi. Utkání nemá favorita. Podle postavení v tabulce by domácí ještě nemuseli vzdávat boj o prvenství, ale naposledy měli velké potíže, aby k zápasu v Městečku poskládali alespoň základní jedenáctku.

PROGRAM VÍKENDOVÝCH ZÁPASŮ

(jah, lk)