V očekávaném derby se před třemi stovkami diváků hosté spolehli na dobrou obranu. Z ní se povedlo vyklouznout ve 27. minutě Dubskému, jenž zůstal po dlouhém autu zapomenut za obranou a hlavou nedal brankáři Majtaníkovi šanci – 0:1.

„My vyhráváme většinou jen, když se trefíme první, tak jsem se pořádně lekl, ale statistika naštěstí nezafungovala,“ oddechl si kouč Velvar Jiří Šarlinger poté, co už za pět minut klapla tradiční spolupráce Mašek – Mucha. První centroval, druhý hlavou srovnal.

Následně ještě Jehlička trefil břevno, ale další a rozhodující gól dali domácí až v 68. minutě, když právě Jehlička upadl ve vápně a sudí k nelibosti hostující lavičky odpískal penaltu. Tu Mašek s jistotou proměnil a napravil tak kolaps spoluhráče Moravce z Rakovníka.

„Naštěstí není Terry. Ale výhra byla úplně zasloužená. Penaltu už rozhodčí mohl odpískat v prvním poločase po faulu na Maška. Zbytek utkání jsme si pohlídali bez problémů,“ dodal Jiří Šarlinger.

Hostující trenér Dan Kaplan nechtěl klíčový moment zápasů rozebírat. „Myslím, že to byl kvalitní zápas, který rozhodla sporná penalta. Podle nás jsme mohli i my kopat penaltu za ruku ve vápně. Po první půli, kdy bylo po čtyřech šancích na obou stranách, se už ve druhé půli hrálo bez šancí. Domácí mají v Maškovi fotbalistu, který se jen těžko hlídá. Proto asi vyhráli.“

Velvary – Nelahozeves 2:1 (1:1)

Branky: 32. Mucha, 68. Mašek z PK – 27. Dubský. Rozhodčí: Jeník. Dynamo: Lorenc – Vrábel – Astaloš, Dubský, Jindřich – Klempt, Vágner (70. Pešta), Novák, V. Bondarev – Pekárek, Dvorký.

(rm, lk)