Dynamo znovu prohrálo, tentokrát s přímým konkurentem v boji o záchranu Hvozdnicemi 0:2, Pšovka navázala na sobotní cenné vítězství pouze remízou 1:1 s celkem Jílového.

Na Pšovce byli v prvním poločase fotbalovější hosté. Domácí hráli zakřiknutě a před brankou příliš nebezpeční nebyli – na rozdíl od hostů. Břevno nastřelené v 19. minutě Javůrkem bylo pouze varováním, gól přišel pět minut před půlí.

Důrazný Dupal protlačil míč přes zasahujícího brankáře Šmejkala. Hosté vedli, ale střelec neslavil. Zůstal totiž několik minut nehybně ležet a poté odjel s podezřením na naražená záda na vyšetření do nemocnice.

Další rána postihla hosty v úvodu druhé půle. Hudec nešikovně a zcela zbytečně podkopl Pokorného a Olšiak z penalty vyrovnal. Ve zbytku zápasu se mužstva snažila o rozhodující gól, který ale už přes šance na obou stranách nepřišel. Získaný bod je pro Pšovku málo.

„První půle nám moc nevyšla. Chyběla kombinace a nedařilo se ani při standardkách. Ve druhém poločase už to bylo lepší. Začali jsme více běhat a kombinovat a hosty jsme dostali pod tlak. Po vyrovnávajícím gólu se hosté ještě více zatáhli do obrany a spoléhali na brejky. Konečná remíza je zasloužená a odpovídá,“ řekl trenér Pšovky Miroslav Svoboda.

Fotbalisté Dynama se středečníporážkou znovu o něco přiblížili sestupu, a byť je příští soupeř Klecany bodově na dostřel, jeví se záchrana při současném rozpoložení spíše jako nadlidský úkol. „Chceme především dohrát soutěž se vztyčenou hlavou a neudělat nikde ostudu,“ potvrdil trenér Dynama Kaplan.

Nelahozeveštípřed slabou diváckou návštěvou poprvé inkasovali z pokutového kopu. „Jindřichovi to ve vápně spadlo na ruku, nevím, jestli se takové penalty pískají, ale budiž,“ popsal první z kritických momentů trenér.

Do vedení se ovšem mohl stejně tak dostat i jeho tým, kdyby Pekárek proměnil svou šanci. „Asi v patnácté minutě běžel sám na branku, ale nedal. To byl jeden z rozhodujících momentů,“ měl jasno Kaplan.

Druhou ránu zasadili hosté do otevřené obrany v samém závěru, a Dynamovcům se tak jako na jaře už tradičně nehodnotilo utkání dobře. „Fotbal oboustranně plakal. Bylo vidět, že hrají mančafty ze spodního konce tabulky. S nábojem a s A–třídou to tolik společného nemělo. Hosté vyhráli asi zaslouženě, více chtěli a bojovali,“ dodal trenér, podle kterého nepomohl utkání ani jeho termín.

„Myslím, že nebyl vhodně zvolený. Jediná středa, o které se rok dopředu ví, že se bude hrát čtvrtfinále mistrovství světa, takže přišlo pár lidí. Určitě dali přednost hokeji, což chápu,“ uzavřel Daniel Kaplan.

Pšovka – Jílové 1:1 (0:1). Branky: 63. Olšiak z PK – 40. Dupal. Rozhodčí: Zikmunda. ŽK: 0:2. Diváci: 90. Pšovka: Šmejkal – Bárta – Žižka, Rubeš, Olšiak – Pecina (82. Cemper), M. Krejčík, Grabmüller, Pokorný (75. Dvorný) – Kettner, Voljanskij.

Dynamo – Hvozdnice 0:2 (0:1). Branky: Mráz z PK, Zavadil. ŽK: 1:2. Dynamo: Černý – Vágner, Vrábel, Špaček, Jindřich – Kvarda, Horký, Kymr, Miler (80. Žlab) – Pekárek, Šíma (50. Stojka).

JAROMÍR HEJNA, LUBOŠ KURZWEIL