Nelahozevské Dynamo si drží výhodnou pozici v boji o dvě postupová místa do krajského přeboru. V neděli to ale nebudou mít svěřenci trenéra Dvořáka lehké. Soupeřem budou nedaleké Velvary, které mají o bod víc.

„Je to pravé derby. Soupeř má silné mužstvo, ale hrajeme doma a určitě budeme chtít zvítězit. Uděláme pro to všechno. Žádnou speciální přípravu nechystáme. Hráči budou hrát pod psychickým tlakem derby, ale snad to zvládnou. Otazník visí nad startem Pekárka, P. Dvořáka a Vágnera, ale snad bude vše v pořádku,“ přemítá trenér Stanislav Dvořák.

Neratovice/Byškovice v poslední době kosí jednoho soupeře za druhým rozdílem třídy. V neděli ve Lhotě to ale bude o něčem jiném. Soupeř je z kategorie silných a v domácím prostředí body jen tak rozdávat nebude.

V Kralupech určitě nebyli spokojeni s minulou domácí remízou s Městečkem. Kaučuk už vede tabulku jen o skóre před Lidicemi. Dnešní hostitel – Kněževes - je zatím čtvrtý, ale v domácím prostředí body nedává.

Mělnické Pšovce se naposledy v Ostré (na snímku) nepovedl přímý atak na prvenství ve skupině. Ztráty vedoucího dua využila další mužstva, která nyní vytvořila silné čelo. V zítřejším utkání hostí Pšovka šestý Dolní Bousov.

Derby nemá favorita
Zda-li nové koště dobře pomete, se budou moci přesvědčit po výměně trenéra ve Mšeně. Na půdu nováčka v neděli zavítá Vysoká. „Chceme bodovat. Musíme hrát zodpovědně. Nebereme to jako derby, spíš jako takovou konfrontaci. Musíme hlavně pokrýt Tomáše Skopku a vyvarovat se zbytečných chyb v obraně,“ říká před zápasem kapitán Mšena Jiří Guttenberg.

„Bude to těžké, protože Mšeno vyměnilo trenéra a v takovém případě mají hráči větší motivaci se před novým trenérem ukázat. Navíc se stále potýkáme s marodkou. Hodně nejistý je start Tomáše Skopky, který má nakopnutý kotník ze zápasu s Lužcem. Ale už můžeme počítat s Lukášem Fidrantem. Minule jsme přerušili nepříznivou sérii s Lužcem, doufám, že si stejně povedeme i ve Mšeně, se kterým jsme poslední dva roky ještě v okresním přeboru nevyhráli,“ přeje si trenér hostů V. Řízek.

Zastaví Zeleneč rozjetý Řepín?
Nováčkovi z Řepína se v poslední době daří a dokázal přivést i plný počet bodů ze dvou utkání venku. V neděli ale hostí třetí Zeleneč a svěřenci internacionála Jana Bergera určitě nejsou žádní zelenáči.

„Je to pro nás velmi důležitý a těžký zápas. V každém případě ale budeme bojovat. Musíme hrát ze zadu a snažit se vyrážet k rychlým brejkům. Naším cílem je neprohrát – bod bereme všema deseti,“ nastínil trenér Petr Kalkant.

Lužečtí, kteří se v minulém kole na Vysoké snažili o líbivý, kombinační fotbal, ale nakonec odešli s debaklem, hostí hratelnou Kropáčovu Vrutici.