Nováček soutěže z Vojkovic šel do zápasu po jasné porážce 0:5 s FC Mělník. Proti favoritovi neměl co ztratit a bojoval. Jako první ovšem zahrozilo Dynamo – v patnácté minutě vyslal na hostujícího gólmana Heimratha dělovku Pavel Kobera, jeho střela orazítkovala jen tyč.

Se štěstím uhlídaná akce Vojkovice nakopla. Hosté mohli jít během první půle do vedení, míč vykopl téměř z brankové čáry domácí Vorel. Zanedlouho se outsider střetnutí dočkal i branky, gól však kvůli údajnému ofsajdu neplatil, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu. Nutno podotknout, že podle mnohých už během první půle trio sudích Velebil – Bartůšek – Čermoch rozhodovalo klání dosti „zvláštním“ způsobem.

„Ofsajdovou situaci jsem neviděl, já stál na půlce. Ovšem i příznivci domácích říkali, že o postavení mimo hru nešlo,“ nechápal zvednutý praporek předseda Vojkovic Karel Beneš.

Po přestávce Dynamo útočilo, snažilo se o první gól, ten ale ne a ne přijít. A tak se necelá sedmdesátka diváků dočkala jediné trefy, v době, kdy už vše směřovalo do penalt. Ty však odmítl domácí Luboš Krejza. V poslední minutě zužitkoval standardní situaci, když uklidil míč po přihrávce Valdy do sítě a zajistil Dynamu další výhru.

„V prvním poločase jsme byli o něco horší, Vojkovice překvapily velkou bojovností a nasazením. Postupem času atmosféra houstla, soupeř dělal všechno pro to, aby uhrál alespoň remízu. Zápas jsme zvládli, ale možná měla být důkladnější příprava. Byl to boj a mělo se vyhrát mnohem větším rozdílem,“ zhodnotil utkání kouč Nelahozevsi Daniel Kaplan.

Do hodnocení se naopak nechtělo předsedovi Vojkovic Karlu Benešovi: „Nebudu se vyjadřovat, ničemu by to nepomohlo. Mohu jen říct, že i hráči soupeře se nám po utkání omlouvali. Ani oni sportovně nesouhlasili s výkonem arbitrů. Víc k zápasu nemám.“

Nezvládnutých zápasů ze strany rozhodčích na jaře bohužel přibývá. Vyprávět by mohli třeba v Libiši. Proberte se, páni rozhodčí!

I. B třída: Dynamo Nelahozeves – Vojkovice 1:0 (90. Krejza), Neratovice B – Byšice 6:0 (7., 74. a 77. Ďurinda, 30. Jína, 70. Palanský, 83. Šmejkal), Lužec – Tišice 4:2 (3. a 29. Levý, 45. Kuchař, 58. Kučaba – 46. Šulc, 62. Lauda).