Mladíka původem z Benátek jako třináctiletého srazilo auto a po těžkém úrazu byl téměř rok v kómatu. Nejčernější vyhlídky se naštěstí nenaplnily, i tak je ale i téměř dvanáct let poté upoután na invalidní vozík a odkázán na péči svých blízkých, trpí zažívacími problémy, poúrazovou epilepsií a špatně vidí na pravé oko.

Pro zlepšování svého stavu podstupuje každodenní rehabilitace, učí se znovu mluvit, číst, sám se najíst a postavit na vlastní nohy. Důležitým by pro něj byl rehabilitační program ve speciálním sanatoriu, který ovšem pojišťovny nehradí.

Pomoci se tak rozhodli jiní. Na transparentním účtu se zatím vybrala menší část potřebných peněz, s další by chtěli pomoci pořadatelé a aktéři sobotní exhibice. Utkání hvězd z Real Top Praha proti výběru Benátek má výkop ve 14 hodin na Letním stadionu.

V rámci akce proběhne dražba podepsaných dresů od Jana Kuchty, Marka Matějovského, Jana Chramosty, Josefa Jindřiška a Tomáše Holeše. Výtěžek z dražby poputuje spolu s výnosem ze vstupného (dospělí 100 korun, do 15 let zdarma) na konto Pavla Bošky. Pro děti je připraveno nové dětské hřiště a skákací hrad, pro všechny bohaté občerstvení. Předzápasem bude dopolední poslední sezonní mistrák, ve kterém domácí áčko vyzve od 10.30 Trutnov.

Na začátku května zavítal Real Top Praha do nedalekého Brandýsa:

A na koho se mohou v Benátkách těšit?

Účast za Real Top Praha přislíbili Milan Fukal, Jaroslav Bellada, Radek Šírl, Ladislav Hampl, Saša Salák, Michal Hamršmíd, David Novotný (alias populární Jarda Kužel z kultovního seriálu Okresní přebor), Jaromír Bosák a mnoho dalších známých osobností.

Tým Výběr Benátek nastoupí v sestavě Oldřich Pařízek, Jan Flachbart, Jan Buryán, Erich Brabec, Jan Kysela, Petr Buryán, David Benda, Michal Bohdan, Karel Vetešník, Zdeněk Doležal, Radek Lacina, Milan Karásek, Josef Novotný, Tomáš Pospíšil a stávající hráči A-mužstva Radim Straka, Jan Knobloch a Petr Vobořil. Na trenérskou lavičku se postaví Pavel Jícha a Martin Ječný.

Rozhodčím utkání bude nejen na Boleslavsku známý Pavlín "Paša" Jirků.