Mělnicko - Propast mezi fotbalisty FC Mělník a zbytkem startovního pole v A skupině III. třídy se v sobotu po dlouhé době nezvětšila. Naopak. Mělničtí ztratili podruhé v sezoně body po domácí remíze (2:2). Postarala se o to rezerva Neratovic, která byla největším sokem svěřenců Željka Filipoviče před rokem ještě ve čtvrté třídě.

„Hosté přijeli odhodlaní udělat u nás dobrý výsledek. Bylo znát, že posílili z áčka. Podle toho se zápas vyvíjel. Dá se říct, že jsme měli celý zápas tlak, ale dvakrát jsme dotahovali skóre. Soupeř byl jeden z nejlepších, co u nás hrál. Bod bereme. Na našich cílech se nic nemění, jedeme dál zápas od zápasu,“ nerozhodila druhá bodová ztráta v sezoně trenéra Željka Filipoviče.

První výhra v soutěži před týdnem v Počaplech správně nakopla Botafogo. V domácím azylu v Hoříně si mělnický celek poradil s posledním béčkem Tišic 3:0. „Přestože jsme měli moc šancí, skončil poločas jen jedna nula. Druhá část byla taktéž v naší režii. Soupeři jsme nedovolili vážněji ohrozit branku,“ pochvaloval si domácí Martin Eder. Dvě branky vítězů vstřelil Neumann, třetí přidal střídající Pospíšil.

Botafogo si polepšilo na 10. příčku i díky remíze 1:1 sousedních týmů Vysoké B a Všetat. V poklidném utkání se i přes šance na obou stranách měnilo skóre až v samém závěru. Hosty dostal v 87. minutě do vedení střídající Bruner. Jejich tříbodová radost ale byla předčasná. Čtvrt minuty před vypršením avizovaného dvouminutového nastavení zachránil domácím bod Martin Skopka.

Neratovický Lotos tentokrát svůj zápas dohrál až do konce. Výsledek byl ale z domácího pohledu tristní. Přestože se to byli domácí, kdo první skóroval, už do přestávky hosté z Velkého Borku vedli o tři branky. První vítězství Slávie na cizím hřišti mělo nakonec podobu 1:6. Polovinu gólů vítězů zařídil zkušený Petr Olšiak.

Na další tým z čela tabulky po týdnu narazil Kostelec a také ve Dřísech z toho byly čtyři inkasované branky. Po bezbrankovém poločase se výsledek 4:1 zrodil až po změně stran. „V prvním poločase byly šance na obou stranách, ale Kostelec měl určitě větší, když snad třikrát netrefil prázdnou bránu. Na začátku druhé půle jsme pak na hosty vlétli, dali jim tři góly. Kostelec snížil z trestňáku na 3:1, k ničemu dalšímu kluci soupeře nepustili,“ popsal páté vítězství nováčka jeho brankář Marek Vojtek, který ale tentokrát zůstal kvůli zranění pouze mezi diváky. Výsledky Dřís jsou zatím největším překvapením soutěže.

Čtvrté vítězství v řadě servírovali před nedělním obědem svým příznivcům fotbalisté Mlékojed (4:0), i když béčko Záryb bylo dlouho rovnocenným soupeřem. „Jednoduché to nebylo. Dokud měli hosté síly a mohl i Babovák, tak zlobili. Nakonec se povedlo dát první gól nám. Ve druhé půli už Zárybští odešli fyzicky,“ přiblížil předseda Startu Josef Frajbiš. Ten si pochvaluje nejen přínos zkušených posil Chmelaře z Obříství a Holce z Libiše, oba se podíleli na výhře střelecky, ale také tréninkovou morálku ostatních hráčů. „Kluci chodí trénovat a je parta, což je to hlavní, po čem jsme dříve volali.“

VÝSLEDKY A TABULKA