„Noví majitelé chemičky si nepřejí, aby jméno Kaučuk figurovalo v názvu klubu. Jarní odvety tak už budeme hrát pod názvem FK Kralupy 1901,“ upřesnil trenér Jiří Mika, který k týmu přišel před sezonou z Veltrus.

Přezimujete v čele a jste považováni za velkého favoritem na postup.
Mužstvo jsem převzal rozebrané v dezolátním stavu, pak jsme to nějak poskládali a začali hrát docela hezký fotbal. Ten se líbí divákům i klukům, kteří chodí trénovat. Takže nás to začalo všechny bavit, musím říct, že jsem takový pokrok nezažil v žádném klubu, protože jsme začali z ničeho. Víme, že kolem nás se o postupu mluví, ale já tak daleko nemyslím. Jaro bývá specifické a vše je otevřené. Boj bude velký. Celá řada mužstev se bude snažit posílit a něco s tím udělat. Jak bude vypadat jaro, těžko předvídat.

Začátek vás asi nepotěšil. Po úvodní výhře jste doma remizovali se Všestudy a pak hned s Botafogem.
Je to dané tím, co jsem řekl. Mužstvo bylo na začátku zdecimované výprodejem, zbylo jen torzo a chvíli trvalo, než se nám podařilo stabilizovat a vůbec sestavit. Před sezonou jsem v podstatě neznal nikoho a mužstvo postupem času poznával. Takže chvilku trvalo, než jsem našel pro lidi místo, než si začali zvykat na taktiku a moje představy. Začátky byly dost chaotické. Až postupem času jsme začali hrát fotbal, který ale zatím není podle mých představ, ale už to má nějaký smysl a směr.

Pak přišla série vítězných zápasů a slušný náskok v čele tabulky.
To je sice pravda, ale bohužel se nám nepodařil zase závěr. Hráči už si mysleli, že všechno přijde samo.

Závěr jste si pokazili v Dolanech, kde jste přišli o neporazitelnost.
Zápas byl poznamenán tím, že jsme neproměnili Jeřábkem penaltu. Je to pro nás hodně důležitý hráč a po zahozené penaltě se mu přestalo dařit. Ale hlavně si myslím, že Dolany víc chtěly vyhrát. Z jejich strany tam bylo víc srdíčka, bojovaly a šly za vítězstvím, zatímco my si mysleli, že to musí přijít samo.

O prvenství se pere hned několik mužstev, ale vy jste asi největším favoritem. Souhlasíte?
Nevím, podle podzimu ano, ale bude záležet, jak na tom budou mužstva na jaře. Kdo posílí a vůbec těch vlivů je tam o hodně víc. U řady mužstev je to takové nevyrovnané. Budeme se snažit dobře připravit. Trochu rozšířit kádr, ale nedělám si iluze. Máme úzký kádr, několik zápasů jsme odehráli ve dvanácti.

Dojde tedy k nějakým změnám v zimní přestávce?
Mým požadavkem je, aby se kádr rozšířil alespoň o dva hráče, ale jestli se to podaří, nevím. Hrát s dvanácti je málo, navíc osm lidí dělá na směny. Nikdy nevím, kdo přijde a kdo ne. Rád bych to chtěl rozšířit, ale je to otázka peněz i zájmu někoho získat. Konkurence je vysoká. Například Čechie nebo Veltrusy, které nám přetáhly pár lidí, a navíc ani z Junioru moc lidí nevychází, takže není ani kde brát.

A zimní příprava?
Začínáme 4. ledna. Hned první týden začneme trénovat třikrát týdně. V únoru pak budeme hrát turnaj v Kladně.

JAROMÍR HEJNA